16.3 C
Petak, 29. ožujka 2024.

Košarkašice DHP&Gole u derbiju pred 300 gledatelja svladale Radost
K

Derbi prvenstva u Goli između prve dvijeplasirane ekipe, DHP&Gole i Radosti, u potpunosti je opravdao očekivanja. Puno nervoze na obje strane, bilo je velikih pogrešaka obostrano, ali i puno lijepih stvari.

Neizvjesnost je trajala cijelo prvo poluvrijeme, domaće su povele 8:0, ali gošće do kraja prve četvrtine okreću na 12:17, druga je završila 17:17 (gošće vodile u poluvremenu sa 5 poena prednosti), ali treća završava sa 16:4 što u konačnici odlučuje pobjednika. DHP&Gola slavila je rezultatom 60:54.

Za ne vjerovati, u Goli na ženskoj košarci preko 300 gledatelja – predivan auditorij. Nikad djevojke nisu igrale pred toliko publike, gromoglasno se navijalo gotovo cijelu utakmicu, da to mora biti dodatan motiv, ali nekima su se odsjekle noge (shvatljivo).

ŽKK DHP&GolaKao i domaćim košarkašicama, i Čakovčankama je ovo bila odlučujuća utakmica – ukratko, pobjednice ovog susreta prije kraja osiguravaju prvo mjesto na Regiju Sjever i nastavak natjecanja na državnoj razini – Poluzavršnici PH.

U svakom slučaju treba čestitati ekipi Čakovčanki – svim djevojkama na čelu sa trenericom Dejanom, prave ste istinske sportašice, tako treba i biti, pa sve ste vi prijateljice sa današnjim pobjednicama. Bravo za sve, čak i suci iz Križevaca, odlično su se uklopili u utakmicu, gotovo besprijekorno odsudili.

Najveća hvala današnjim navijačima, ovo je i vaša pobjeda.

DHP&GOLA – RADOST 60:54 (12:17, 17:17, 16:4, 15:16)