13.2 C
Subota, 4. svibnja 2024.

Košarkašice Koprivnice i dalje uspješne, kadetkinje nastupaju na poluzavršnici PH

U Zaprešiću je odigrana utakmica 13. kola juniorske lige centar između domaće Jabuke i djevojaka iz ŽKK Koprivnice koje su relativno lako došle do svoje osme pobjede i ostale jedan od glavnih kandidata za pobjednika ove lige.

„Na noge” solidnim protivnicama iz Zaprešića išlo se oslabljeni za 2 važne igračice, Viktorije Čehok i nedovoljno oporavljene od ozljede Lucije Begić. Nervozni početak donio je laganu prednost domaćima od 7 poena sredinom prve četvrtine, no već do kraja četvrtine koprivničanke su okrenule rezultat u svoju korist. U drugoj četvrtini solidna igra donijela je još par poena prednosti i na poluvremenu je +7. Igra u trećoj četvrtini bila je prilično bezvoljna, uostalom kao i veći dio utakmice, pa je i rezultatska prednost ostala ista kao i na poluvremenu. Početkom zadnjeg dijela utakmice naše djevojke ubacuju u brzinu više i odlaze na petnaestak koševa razlike i do kraja utakmice bez velikog stresa to i zadržavaju.

Od koprivničanki treba istaknuti kao i uvijek odličnu Ivu Ilić sa 29 poena i čak 6 trica, vrlo efikasnu Emily Lončarek sa 18, te agresivnu i preciznu Petru Mihalić sa 15 poena.

Slijedi vrlo važan vikend za kadetkinje koje će od petka do nedjelje u Slavonskom Brodu igrati turnir poluzavršnice prvenstva Hrvatske, gdje će snagu mjeriti najprije sa Trešnjevkom, zatim s Kvarnerom i na kraju s domaćim Brodom na Savi. Detaljan raspored utakmica možete vidjeti ispod. Tko može, neka bodri naše djevojke u Brodu, a svi ostali dajte im podršku putem fejsa!

Z18, 1. HRL centar (zagrebačka juniorska liga)

ŽKK “JABUKA” ZAPREŠIĆ – ŽKK “KOPRIVNICA”   58:72 (15:19, 14:17, 14:14, 15:22)

ŽKK “JABUKA” ZAPREŠIĆ: Galušić 9 (1x3p), Vuksan , Žabčić 9, Starčević , Tomić 10, Capan, Štampar 10, Dobrić 20, Zadro, Kovačić. Trener: Hulina

ŽKK “KOPRIVNICA”: Lončarek 18, Šestak 2, Bagarić, Ilić M., Vida 3 (1x3p), Ilić I. 29 (6x3p), Mihalić 15, Hegedušić 2, Markek 3. Trener: Laptuš

RASPORED UTAKMICA KADETSKE POLUZAVRŠNICE U SLAVONSKOM BRODU:

petak, 09.05.2014.

15,30     ŽKK “TREŠNJEVKA 2009” – ŽKK “KOPRIVNICA”

20,00     ŽKK “BROD NA SAVI” – ŽKK “KVARNER”

subota, 10.05.2014.

16,00     ŽKK “KOPRIVNICA” – ŽKK “KVARNER”

18,00     ŽKK “TREŠNJEVKA 2009” – ŽKK “BROD NA SAVI”

nedjelja, 11.05.2014.

11,00     ŽKK “BROD NA SAVI” – ŽKK “KOPRIVNICA”

13,00     ŽKK “TREŠNJEVKA 2009” – ŽKK “KVARNER”

Prekrasna!

Sestra Andrea oduševila nas ružičastom haljinom i prekrasnim osmijehom

Danas se održao 7. kongres medicinski sestara u dvorani Domoljub. To je ujedno bila prilika da se medicinske sestre, primalje...