7.1 C

Križevci pregazili Koprivnicu, važna pobjeda Podravca

Nogometaši Križevaca odigrali su odličnu utakmicu i s visokih 5:1 pobijedili Koprivnicu u odgođenoj utakmici 18. kola Treće HNL – sjever.

Dvostruki strijelac za Križevce bio je S. Korenika, a po jedan pogodak postigli su Švagelj, Orejaš i Đurec. Zanimljivo je da je Koprivnica povela pogotkom Živčeca, ali onda je uslijedio preokret domaćina koji je osvojio važne bodove i podigao samopouzdanje uoči proljetne borbe za opstanak.

Važnu je pobjedu ostvario i Podravac koji je u Virju ugostio Mladost iz Preloga, izravnog konkurenta za opstanak u ligi. Brkić je doveo Virovce u vodstvo u 74. minuti, gosti su izjednačili u 83., da bi bodove u drugoj minuti nadoknade osigurao Pavlović.

U sljedećem kolu u subotu Podravac dočekuje Viroviticu, Koprivnica je domaćin Međimurju, a Križevci gostuju u Prelogu.

REZULTATI 18. KOLA: Nedelišće – Graničar 2:1 (Mihalic 46, Marčec 61 / Hertelendi), Slatina – Mladost (Ž) 0:4 (Pleić 10, 90, Bošnjak 52, Renić 81), Bjelovar – Croatia 3:1 (Golubić 65, 67, Plantek 79 / Begović 48-11 m), Međimurje – Polet 1:0 (Kuzmić 59), Križevci – Koprivnica 5:1 (Švagelj 29, S. Korenika 32, 83, Orejaš 59, Đurec 88 / Živčec 10), Podravac – Mladost P. 2:1 (Brkić 74, Pavlović 90+2 / Ivančić 83).

POREDAK: 1. Mladost (Ž) 40, 2. Međimurje 38, 3. Podravina 33, 4. Nedelišće 30 (-1), 5. Bjelovar 29, 6. Croatia 28, 7. Polet 26, 8. Koprivnica 24, 9. Graničar 23, 10. Virovitica 22, 11. Slatina 22, 12. Ivančica 17, 13. Čakovec 15, 14. Mladost (P) 15, 15. Podravac 14, 16. Križevci 9.