6.8 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Kvalifikacije // Slaven Belupo pobijedio Cibaliju i ostao u Prvoj ligi!
K

U izuzetno dramatičnoj i neizvjesnoj uzvratnoj utakmici kvalifikacija za Prvu ligu Slaven Belupo je pred prepunim koprivničkim stadionom svladao Cibaliju s 2:1 i tako nakon stresne sezone zadržao status u društvu najboljih. Zlatne pogotke za preokret Farmaceuta postigli su Ivan Fuštar i Mateas Delić, a goste iz Vinkovaca u vodstvo je doveo Luka Muženjak.

Utakmica je odigrana pred ispunjenim stadionom, a gledatelji su za žrtve poplava u Slavoniji skupili 23.894 kune. Stigli su i navijači iz Vinkovaca, atmosfera je bila odlična, a i utakmica je bila vrlo dobra i do samog kraja neizvjesna.

U 14. minuti Bebek nije sudio prekršaj Zgrablića na Noviniću u kaznenom prostoru, a u 17. je veliku priliku propustio Glavina.

U 22. minuti Cibalia je povela, Muženjak je s 35 metara sjajno pogodio gornji desni kut, neobranjivo za Picaka.

Samo dvije minute kasnije Ozobić je ubacio, a Fuštar zabio za 1:1. Konačnih 2:1 postavio je Delić u 36. minuti. Bila je to akcija koju je počeo Edson, nastavio Ozobić, a završio Delić čiji udarac nije uspio blokirati Zgrablić.

Do kraja su prilike imali i Slaven (dva puta Glavina i jednom Ozobić) i Cibalia, koja svoju terensku inicijativu nije uspjela pretvoriti u izjednačenje.

– Zahvalio bih se prvenstveno klubu što su mene izabrali za ovaj trenutak, zahvalio bih dečkima koji su zadnja dva mjeseca igrali sedam-osam utakmica u kojima u slučaju poraza ispadaš iz lige. Također bih zahvalio i publici koja je podržala sve ovo što smo mi prošli, mislim da su oni danas bili naš najbolji igrač. S moje strane bilo je isto dosta emocija i dobro da je ovako završilo – rekao je presretni Elvis Scoria, koji je na kraju pred novinarima pustio i suze radosnice.

KVALIFIKACIJE ZA PRVU HNL, UZVRATNA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – CIBALIA 2:1 (2:1)

(PRVA UTAKMICA 2:2)

Sportski direktor Roman Sović otpustio je kočnice u velikom slavlju u Slavenovoj svlačionici // Foto: Koprivnica.netKOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 3000. Sudac: Bebek (Rijeka).

SLAVEN BELUPO (4-4-2): Picak – Purić, Fuštar, Edson, Melnmjak – Ozobić, Čanađija, Brlek, Delić (od 83. Rak) – Glavina (od 87. Glavica), Novinić (od 64. Matoš). TRENER: Elvis Scoria.

CIBALIA (4-2-3-1): I. Filipović – Conjar, Zgrablić, Milardović, Čuljak – Mazalović (od 73. Bajić), Pavličić (od 62. Tokić) – Muženjak, Puljić (od 84. Kujundžija), Ottochian – Bartolović. TRENER: Stanko Mršić.

STRIJELCI: 0:1 Muženjak (22), 1:1 Fuštar (24), 2:1 Delić (36).

ŽUTI KARTONI: Conjar (39), Milardović (47), Edson (48), Ottochian (55), Picak (76), Kujundžija (90).

CRVENI KARTON: Milardović (90 – drugi žuti; prigovor).

ISKLJUČENJE: predstavnik Cibalije Šimić (74 – prigovor).

IGRAČ UTAKMICE: Mateas Delić (Slaven Belupo).