23.5 C
Subota, 22. lipnja 2024.

Kvalifikacije // Slaven Belupo pobijedio Cibaliju i ostao u Prvoj ligi!
K

U izuzetno dramatičnoj i neizvjesnoj uzvratnoj utakmici kvalifikacija za Prvu ligu Slaven Belupo je pred prepunim koprivničkim stadionom svladao Cibaliju s 2:1 i tako nakon stresne sezone zadržao status u društvu najboljih. Zlatne pogotke za preokret Farmaceuta postigli su Ivan Fuštar i Mateas Delić, a goste iz Vinkovaca u vodstvo je doveo Luka Muženjak.

Utakmica je odigrana pred ispunjenim stadionom, a gledatelji su za žrtve poplava u Slavoniji skupili 23.894 kune. Stigli su i navijači iz Vinkovaca, atmosfera je bila odlična, a i utakmica je bila vrlo dobra i do samog kraja neizvjesna.

U 14. minuti Bebek nije sudio prekršaj Zgrablića na Noviniću u kaznenom prostoru, a u 17. je veliku priliku propustio Glavina.

U 22. minuti Cibalia je povela, Muženjak je s 35 metara sjajno pogodio gornji desni kut, neobranjivo za Picaka.

Samo dvije minute kasnije Ozobić je ubacio, a Fuštar zabio za 1:1. Konačnih 2:1 postavio je Delić u 36. minuti. Bila je to akcija koju je počeo Edson, nastavio Ozobić, a završio Delić čiji udarac nije uspio blokirati Zgrablić.

Do kraja su prilike imali i Slaven (dva puta Glavina i jednom Ozobić) i Cibalia, koja svoju terensku inicijativu nije uspjela pretvoriti u izjednačenje.

– Zahvalio bih se prvenstveno klubu što su mene izabrali za ovaj trenutak, zahvalio bih dečkima koji su zadnja dva mjeseca igrali sedam-osam utakmica u kojima u slučaju poraza ispadaš iz lige. Također bih zahvalio i publici koja je podržala sve ovo što smo mi prošli, mislim da su oni danas bili naš najbolji igrač. S moje strane bilo je isto dosta emocija i dobro da je ovako završilo – rekao je presretni Elvis Scoria, koji je na kraju pred novinarima pustio i suze radosnice.

KVALIFIKACIJE ZA PRVU HNL, UZVRATNA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – CIBALIA 2:1 (2:1)

(PRVA UTAKMICA 2:2)

Sportski direktor Roman Sović otpustio je kočnice u velikom slavlju u Slavenovoj svlačionici // Foto: Koprivnica.netKOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 3000. Sudac: Bebek (Rijeka).

SLAVEN BELUPO (4-4-2): Picak – Purić, Fuštar, Edson, Melnmjak – Ozobić, Čanađija, Brlek, Delić (od 83. Rak) – Glavina (od 87. Glavica), Novinić (od 64. Matoš). TRENER: Elvis Scoria.

CIBALIA (4-2-3-1): I. Filipović – Conjar, Zgrablić, Milardović, Čuljak – Mazalović (od 73. Bajić), Pavličić (od 62. Tokić) – Muženjak, Puljić (od 84. Kujundžija), Ottochian – Bartolović. TRENER: Stanko Mršić.

STRIJELCI: 0:1 Muženjak (22), 1:1 Fuštar (24), 2:1 Delić (36).

ŽUTI KARTONI: Conjar (39), Milardović (47), Edson (48), Ottochian (55), Picak (76), Kujundžija (90).

CRVENI KARTON: Milardović (90 – drugi žuti; prigovor).

ISKLJUČENJE: predstavnik Cibalije Šimić (74 – prigovor).

IGRAČ UTAKMICE: Mateas Delić (Slaven Belupo).

Koban "komad asfalta"

Policija otkrila detalje sinoćnje Draženove pogibije na motoru, iza užasa “krije” se još jedna velika tragedija

Naši su reporteri bili na mjestu stravične nesreće koja se dogodila sinoć u Reki. Muškarac je na svom kawasakiju...