18.5 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Kvalifikacije za Prvu ligu // Dva pogotka Ozobića za remi u Vinkovcima

U prvoj utakmici kvalifikacija za popunu Prve hrvatske nogometne lige Slaven Belupo je u nedjelju u Vinkovcima odigao 2:2 sa Cibalijom. Dva pogotka za Farmaceute postigao je najbolji pojedinac susreta Filip Ozobić, no Vinkovčani su se u dva navrata vraćali iz minusa.

Farmaceuti su istrčali bez ozlijeđenog Vugrinca, dok je nedovoljno oporavljeni Grgić ostao na klupi. Trener Elvis Scoria odlučio je na desnu stranu veznog reda postaviti Raka, a Ozobić je dobio ulogu polušpice iza isturenog napadača Glavine. Domaćima se oporavio stoper Zgrablić, pa su Milarodović i Mazalović ostali u veznoj liniji, a napad je predvodio iskusni Bartolović.

Velik broj gledatelja okupio se na vinkovačkom stadionu, a utakmica je imala i humanitarni karakter jer je prihod bio namijenjen žrvtama s poplavljenih područja Slavonije. Na južnoj tribini smjestilo se i 50-ak navijača Slavena Belupa koji su stigli u organizaciji Udruge športske rekreacije podravskih studenata te sa sobom donijeli vodu i dječju hranu kao donaciju za žrtve poplava.

Prvu je priliku u 5. minuti imala Cibalia, ali su gosti nakon gužve u kaznenom prostoru loptu izbacili u korner. U 13. minuti Ozobić je povukao kontru i uposlio Glavinu koji nije uspio uputiti udarac, a pokušaj Delića blokirala je obrana Cibalije.

U 14. minuti Slaven Belupo je postigao vodeći pogodak. Purić je uposlio Filipa Ozobića koji je iskosa s desne strane pokraj istrčalog vratara Filipovića poslao loptu u suprotni kut, a ona je od vratnice ušla u mrežu za 0:1.

U 19. minuti s ruba kaznenog prostora tukao je Ottochian, Picak je bio siguran.

Domaća je publika u 20. minuti počastila HNS uvredljivim skandiranjem, no nakon zamolbe za korektnim navijanjem službenog spikera nastavili su borditi svoje Nebeskoplave. Nisu se predavali ni Koprivničanci, čulo se u Vinkovcima i njihovo bodrenje.

Cibalia je u 24. minuti opet došla u priliku, ovaj put tukao je Bartolović iskosa s lijeve strane, no Picak je izbio loptu u korner.

U 30. minuti nakon akcije Čanađije i Ozobića Delić je mogao i bolje reagirati, a u 36. minuti Picak je obranio udarac Muženjaka.

Najbolju priliku domaćin je imao u 39. minuti, Bartolović je uposlio Ottochiana koji šalje povratnu loptu za Puljića, ali Picak je bio odlično postavljen te je zaustavio i taj udarac.

Farmaceuti su se u završnici prvog dijela orijentirali na obranu, a u 45. minuti nakoon kontranapada Rak je s 20 metara tukao, ali je Filipović obranio. Dojam je bio da su gosti u prvom dijelu trebali bolje iskoristiti prostor kojeg im je ostavljala domaća momčad.

U nastavku je umjesto ozlijeđenog Delića u igru ušao oporavljeni Petar Filipović. Cibalia je krenula odlučno sa željom za brzin izjednačenjem. U 49. minuti Bartolović je s ruba kaznenog prostora poslao loptu malo pokraj vratiju, a u 52. minuti vinkovačke su tribine proključale.

Prvo je Čanađija jednu nezgodnu loptu izbio u korner, iz kojeg je ubacio Bartolović, a Jakov Puljić je bio najviši u skoku i glavom pogodio za 1:1.

Igrači Cibalije nakon izjednačenja su dobili krila i nastavili s pritiskom i napadačkom igrom, dok su gosti i dalje uglavnom čekali priliku na svojoj polovici.

No, jedan izlet pred gol Cibalije Farmaceutima je donio novo vodstvo. Matoš je izborio slobodni udarac na 18 metara, a Filip Ozobić je u 74. minuti prekrasno pogodio godnji lijevi kut za 1:2.

U 75. minuti sudac Bebek je zaustavio utakmicu, kako je objavljeno na razglasu, zbog rasističkog ponašanja. Vikalo se „HNS pederi…”.

Samo minutu kasnije Cibalia je izjednačila. Bartolović je ubacio s desne strane, a Fuštar je nespretno poslao loptu u vlastitu mrežu.

Do kraja se rezultat nije mijenjao iako je Cibalija imala par dobrih situacija.

Uzvratna utakmica kvalifikacija igra se u četvrtak, 29. svibnja s početkom u 19 sati na Gradskom stadionu u Koprivnici.

KVALIFIKACIJE ZA PRVU HNL, PRVA UTAKMICA

CIBALIA – SLAVEN BELUPO 2:2 (0:1)

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Gledatelja oko 3000. Sudac: Bebek (Rijeka).

CIBALIA (4-2-3-1): I. Filipović – Conjar, Zgrablić, Perković (od 68. Pavličić), Čuljak – Mazalović, Milardović – Muženjak, Puljić, Ottochian (od 90. Tokić) – Bartolović (od 89. Kujundžija). TRENER: Stanko Mršić.

SLAVEN BELUPO (4-4-1-1): Picak – Purić, Fuštar, Edson, Melnjak – Rak (od 61. Matoš), Čanađija, Brlek, Delić (od 46. P. Filipović) – Ozobić – Glavina (od 90. Novinić). TRENER: Elvis Scoria.

STRIJELCI: 0:1 Ozobić (14), 1:1 Puljić (52), 1:2 Ozobić (74), 2:2 Fuštar (76-ag).

ŽUTI KARTONI: Puljić (58), P. Filipović (66), Pavličić (79).

CRVENI KARTONI: -.

IGRAČ UTAKMICE: Filip Ozobić (Slaven Belupo).

Nova smrt na cesti

UŽAS Poginula jedna osoba u nesreći između Koprivnice i Đelekovca, auto slupan, bicikl na prometnici

Kako doznajemo s mjesta događaja, jedna je osoba poginula u teškoj nesreći koja se oko 22 sata dogodila na...