5.4 C

Laka pobjeda Dinama u Koprivnici, prvijenac Halilovića
L

Jaki pljusak praćen olujnim vjetrom i grmljavinom bio je uvod u derbi 11. kola MAXtv Prve lige između Slavena Belupa i Dinama. Donji dio tribine koprivničkog stadiona začas se ispraznio, gledatelji su od kiše pobjegli pod krov, pa hrvatski derbi ipak nije pratio puni stadion.

Modri su utakmicu dočekali na prvoj poziciji ljestvice, sa četiri boda više u odnosu na Farmaceute, no ta je prednost sad povećana na sedam bodova. Slaven je ostao drugi s 19 bodova, a vrlo blizu su Hajduk, Osijek, Lokomotiva i Rijeka s po 18 bodova.

Suprotno najavi, Slavenov trener Roy Ferenčina je od prve minute u igru ubacio nedavno oporavljene Purića i Delića, dok su na klupi ostali Barić i Bušić.

Vremenske neprilike znatno su otežale uvjete za igru, a po kiši, vjetru i skliskom terenu bolje su se snašli gosti iz Zagreba koji su poveli u ranoj fazi utakmice.

0:1 Gregurina (ag)

Već u četvrtoj minuti kapitulirao je domaći vratar Rodić, i to ba prilično bizaran način. Naime, Ibanez je ubacio iz slobodnog udarca iskosa s desne strane, Rodić je izletio na loptu i odbio je u glavu svog suigrača Marija Gregurine, od kojeg je pak lopta odbila u mrežu. Službeni je spiker rekao da je strijelac bio Šimunić, neki su smatrali da je riječ o Puljiću, no na kraju je TV snimka jasno pokazala da je zapravo Gregurina postigao autogol.

Prvi pokušaj Slaven je imao u 12. minuti preko Vugrinca, koji je tukao pored desne vratnice. Na sredini terena vodila se velika bitka, bilo je dosta pogrešnih dodavanja i klizanja po mokroj podlozi, no Dinamo je rutinski kontrolirao zbivanja, zaustavljajući sve pokušaje domaćih napada daleko od Kelavinih vratiju. Dinamov se vratar ipak u par navrata uspio istaknuti svojim „zaštitnim znakom“, lošim ispucavanjima lopte nogom iz svog kaznenog prostora.

U 31. minuti aktivni Ibanez uposlio je Ademija, koji iskosa s desne strane šalje loptu pokraj vratnice.

0:2 Ibanez

Dinamo je u 32. minuti imao vodstvo od 0:2. Argentinac je nakon dubinske lopte Rukavine izbio sam pred domaća vrata i lagano prebacio istrčalog Rodića.

Zbog ozljede koju je zaradio u ranijem duelu s Rukavinom, u 34. minuti igru je morao napustiti vratar Rodić, kojeg je zamijenio Pelin.

Još jednom je Ibanez pobjegao Slavenovoj obrani u 35. minuti, Kokalović ga je morao srušiti s leđa, za što mu je sudac Bebek pokazao žuti karton.

1:2 Delić

Kad se činilo da će Dinamo na odmor otići s dva pogotka prednosti, Farmaceuti su odigrali sjajnu akciju, prvu ozbiljniju na utakmici, i smanjili rezultat na 1:1. Čanađija je probio lijevu stranu i ubacio u sredinu za Glavicu, koji petom ostavlja za Mateasa Delića, a Slavenovo lijevo krilo iz blizine pogađa mrežu nemoćnoga Kelave.

U nastavku je Ferenčina otvorio karte i umjesto veznjaka Čanađije u igru ubacio napadača Bušića, dok se Vurginec povukao na poziciju polušpice.

Slaven je preuzeo inicijativu i već u 46. minuti Glavica je tukao, doduše iskosa, pa je Kelava lako uhvatio loptu. Na žalost po domaće navijače, iz te terenske premoći nije se izrodilo ništa opasno po gostujućeg vratara.

1:3 Rukavina

Slavenova obrana još jednom je zaspala, Ibanez je proigrao Rukavinu koji precizno gađa Pelinov donji desni kut za povećanje vodstva na 1:3.

U prvom poluvremenu igralo se po jakom pljusku // Foto: Koprivnica.netDva pokušaja iz daljine imao je Vugrinec, no nije bilo opasnosti za Kelavu. Slaven se nije predavao, ali vidjelo se da njegovi igrači nemaju dovoljno snage i moći za pariranje kvalitetnijem suparniku.

Živost je u igru Slavena Belupa unio mladi veznjak Petar Brlek, koji je u 76. minuti počeo lijepu akciju odigravši Marasa. Ovaj je s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu, gdje je iz blizine tukao Delić, ali je njegov udarac Kelava uspio obraniti, skrenuvši loptu u gredu od koje se odbila u teren.

Još jednu prigodu imali su domaći u 88. minuti, ali je Kelava obranio snažan udarac Vugrinca.

U nadoknadi vremena Vugrinec je idealno pronašao Delića, čiji je pokušaj zaustavio Dinamov vratar.

1:4 Halilović

U posljednjoj akciji na utakmici Beqiraj je povukao kontru i idealno uposlio mladog Alena Halilovića koji prebacuje Pelina i postiže svoj prvijenac u Dinamovom dresu za konačnih 1:4.

PRVA HNL, 11. KOLO

SLAVEN BELUPO – DINAMO 1:4 (1:2)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 2.000. Sudac: Bebek (Rijeka).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić (od 34. Pelin) – Purić, Kokalović, Bubnjić, Maras – Batarelo (od 72. Brlek), Gregurina, Čanađija (od 46. Bušić) – Glavica, Delić – Vugrinec.

TRENER: Roy Ferenčina.

DINAMO (4-2-3-1): Kelava – Vrsaljko, Puljić, Šimunić, Pivarić – Brozović, Ademi – Rukavina (od 86. Halilović), Kovačić (od 74. Beqiraj), Ibanez – Krstanović (od 65. Alispahić). TRENER: Ante Čačić.

STRIJELCI: 0:1 Gregurina (4-ag), 0:2 Ibanez (32), 1:2 Delić (44), 1:3 Rukavina (58), 1:4 Halilović (90).

ŽUTI KARTONI: Kokalović (35), Bubnjić (45), Puljić (55), Vugrinec (87), Halilović (90).