Županijsko izborno povjerenstvo primilo je četiri prigovora zbog sumnje na nepravilnosti tijekom lokalnih izbora.
Dva su stigla iz Đurđevca, te po jedan iz Kalnika i Rasinje. Iz đurđevačkog SDP-a su uložili prigovor sumnjajući u nepravilnosti prilikom zbrajanja listića za njihovu kandidatkinju za gradonačelnicu, te na broj nevažećih listića za gradsko vijeće.
– Nevažećih je listića bilo 3,5 posto, što nas je začudilo – objasnila je Milica Fuček, kandidatkinja za gradonačelnicu. Županijsko izborno povjerenstvo tada je ponovno pregledalo nevažeće listiće, te pronašlo dva važeća listića za SDP i jedan za HDZ, tako da sada obje stranke imaju isti broj glasova za Gradsko vijeće, 819. U skladu s novoutvrđenim činjenicama mijenja se i broj vijećnika, tako da ih je sada 16. HDZ i SDP imaju jednak broj vijećnika, po 5, a nezavisni Željko Lacković ima 6.
Drugi se prigovor đurđevačkog SDP-a nije uvažio jer je ponovnim prebrojavanjem glasova utvrđeno kako Vlado Rep, kandidat HDZ-a, ima jedan glas manje, pa Rep svejedno ide u drugi krug s 14 glasova više od Fuček.
Najozbiljniji prigovor upućen je od strane Božidara Kovačića (HSS), aktualnog načelnika Kalnika, koji tvrdi da je njegov protukandidat Mladen Kešer (SDP,HSU), manipulirao starijim glasačima. Kešer je odnio pobjedu u prvome krugu s 49,59 posto glasova, budući da su bila samo dva kandidata u utrci za načelničko mjesto. Kovačić tvrdi da je Kešer u dogovoru s matičarkom dobio potvrde kojima se može glasati, ukoliko je nekome istekla osobna iskaznica, a nije je produžio.
Pravila nalažu da se potvrde preuzmu osobno, no Kešer je ih je, prema navodima iz prigovora, uzeo kod matičarke te ih je njegov zamjenik Mario Filipović odnio osobno kod starijih osoba i s time ih odvozio na glasovanje. Također, tvrdi da su njegovi suparnici na glasačko mjesto dovozili pizze i sokove, a nije im bilo strano ni podmićivanje te plaćanje glasova. Kako doznajemo, Kešer je te tvrdnje kategorički zanijekao.
U Rasinji se pak pobunio HNS, smatrajući da njihov vijećnik, predstavnik srpske nacionalne manjine, mora ući u općinsko vijeće. No, županijsko izborno povjerenstvo prigovor je odbilo.
– Vijeće ima 13 članova, no prema zakonu, nije bio dovoljan broj predstavnika te manjine. U Vijeće su ušla još dva vijećnika, jedan iz grupe birača Vjekoslava Radičeka, a drugi iz redova SDP-a, oboje pripadnici srpske nacionalne manjine. Vijeće sada ima 15 vijećnika – tumače u Županijskom izbornom povjerenstvu.