16.8 C
Subota, 27. srpnja 2024.
Supersport HNL

LOKOMOTIVA – SLAVEN Skup promašaj Šakote, Lokosi okrenuli u pet minuta i uzeli Farmaceutima sve
L

Dodajmo i kako Slaven Belupo iduće kolo igra kod kuće na Apašu protiv Dinama. Bit će to zadnja ovosezonska tekma u Koprivnici. Utakmica je u subotu u 19.10 sati.

Došli smo polako već do 34. kola Supersport HNL-a. Farmaceuti su na teškom gostovanju kod Lokomotive koja lovi priključak za Osijekom za četvrtu poziciju koja vodi u Europu. Osijek je sinoć izugbio od novog, starog prvaka Dinama i Lokomotivi tri boda znače mnogo.

Slaven s druge strane jedva čeka privesti sezonu kraju. Nećemo ju se pretjerano sjećati, no zato ćemo zabilježiti još jednu godinu više u najvišem rangu natjecanja. Uz veliku četvorku jedini smo klub koji od našeg ulaska mirno ili nemirno tabori u prestižnoj ligi. Trener Radeljić skinuo je “teret” domaćeg terena i pobijedio u posljednjem kolu Goricu. Za Lokomotivu koja igra jedan od najljepših nogometa, kao i za trenera, ima samo riječi hvale.

Slaven Belupo - Lokomotiva
Mioča nije bilo u zapisniku // Foto: Ivan Balija

Radeljiću u konkurenciji baš svi, ili…

Što se tiče ozljeda tu nije bilo problema, barem do subote, pa će Radeljiću biti nešto lakše postaviti prvih 11. Ipak, na kraju se odlučio za ovaj sastav: Čović na golu, desno Bosec, lijevo Štefulj, a stoperi Pllana i Božić. U vezi su Agbekpornu, Lepinjica i Caimacov, u napadu Štrkalj, Šakota i Šuto. S klupe će priliku čekati Jagušić, Boras, Krušelj, Jelić Balta i drugi… Zanimljivo, u zapisniku nije bilo ni Sušaka, Mioča i Murića.

Nakon prvih 10 minuta terenska inicijativa i posjed na strani Lokomotive, no Slaven dobro pokriva svoju polovicu. U 13. minuti umalo je Slaven iznenadio Lokose. Agbekpornu je dobro ušao u susret. S desne strane uposlio Šutu koji se našao oči u oči sa Čavlinom, no ljevicom šalje loptu visoko iznad gola. Koprivničanci su u nastavku uspjeli ukrasti loptu Lokomotivi, no nije bilo ideje u zadnjoj trećini Lokomotive.

Štrkalj lobao Čavlinu za 0:1

Nakon pola sata i tek one jedne nešto bolje prilike Slavena, eto Lokomotive opet sve češće s loptom na polovici gostiju. No, greška domaćina utjecala je na vodstvo Farmaceuta od 35. minute. Čavlina je loše izveo slobodan udarac iskosa i nespretno pogodio Caimacova. Lopta se odbila do Štrkalja, a on s 20-ak metara ljevicom lobao vratara Lokomotive koji se nije stigao vratiti na gol. Farmaceuti su poveli 0:1.

A, što je Šakota promašio u zadnjim sekundama prvog dijela?! Šuto je krenuo u kontru, sam riješio trojicu braniča, ušao u kazneni prostor vidio samog Šakotu na 10 metara, a on sam samcat poslao loptu pod reflektore. Nadamo se da nas neće skupo koštati.

Početak drugog dijela identičan kao i početak utakmice. Lokomotiva ima loptu, pokušava probiti Slaven, no ne polazi im za nogom. Imali su dobru priliku u 59. minuti. Čop je izveo slobodan udarac iz koraka s 20 metara. Lopta je putovala u “rašlje”, no ukazao se Čop i izvukao nevjerojatnu obranu. Nije Čović bezveze bio najbolje ocijenjeni vratar prve lige u protekloj godini. Ipak, isplatio se pritisak Lokosa u 70. minuti.

Lokosi u pet minuta okrenuli

Fino su malonogometno kombinirali u kaznenom prostoru Slavena. Marić je odigrao povratnu Goričanu, ovaj pucao, a Čović obranio. No, lopta je došla na noge Čopu koji nije mogao promašiti iz blizine za 1:1. U 73. minuti Zebec sudi kazneni udarac za Lokomotivu. Ocijenio je start Božića na Kukavici za najstrožu kaznu. VAR provjera je to potvrdila. Nije što navijamo za Slaven, ali malo se ipak čini prestrogo. Uostalom, ionako se sudi proizvoljno svaku utakmicu pa ne treba čuditi baš ništa. Čop izvodi i okreće u vodstvo 2:1.

Očekivali smo da će Slaven preuzeti inicijativu i loviti rezultat. Imali su dvije dobre prilike, posebno onu Lepinjice u zadnjim sekundama, no loptu je uputio ravno u ruke Čavlini. Na kraju još jedan gostujući poraz. Ukupan dojam – Farmaceuti su zaslužili bod.

Slaven Belupo - Dinamo
Arhivska // Foto: Ivan Balija

Nova smrt na cesti

UŽAS Poginula jedna osoba u nesreći između Koprivnice i Đelekovca, auto slupan, bicikl na prometnici

Kako doznajemo s mjesta događaja, jedna je osoba poginula u teškoj nesreći koja se oko 22 sata dogodila na...