12.9 C

Luka Mihalec peti na turniru u Subotici
L

Hrvačka kadetska reprezentacija Hrvatske nastupila je ovog vikenda na 6. Memorijalnom turniru Refik Memišević-Brale održanom u srpskom gradu Subotici.

U kategoriji 50 kg Hrvatsku je predstavljao hrvač HŠK Podravka Luka Mihalec i osvojio odlično peto mjesto.

U prvom kolu pobijedio je odličnog poljskog natjecatelja Marcina Babiesa u dvije runde na bodove (3:1, 2:1), a zatim u drugom kolu izgubio od Rusa Andreya Vardoeva. Kako je ruski hrvač pobijedio svog slijedećeg protivnika i tako ušao u finale, Luka Mihalec je dobio priliku da kroz repasaž borbe dođe do boljeg plasmana.

U prvom kolu repasaža susreo se sa srpskim predstavnikom Živicom Ostojićem i pobijedio, te tako ušao u borbu za brončanu medalju. Protivnik za treće mjesto bio mu je dobro poznati protivnik, Erik Torba iz Mađarske od kojeg je izgubio u dvije runde te tako u konačnom plasmanu osvojio odlično peto mjesto.

Luki Mihalcu ovo je tek drugi turnir u sastavu kadetske reprezentacije Hrvatske i odlična priprema za Europsko, a potom i Svjetsko prvenstvo za kadete koja ga očekuju u kolovozu ove godine.

Hrvatska je među 12 reprezentacija zauzela sedmo mjesto s dvije srebrne medalje (Stjepić i Šimatić) i dva osvojena peta mjesta (Pušić i Mihalec).

Supersport HNL

ISTRA – SLAVEN Puležani sve riješili u prvom dijelu, Radeljić dao priliku juniorima i kadetima

Istra i Slaven otvorili su u Puli 32. kolo Supersport HNL-a. Osmoplasirana i devetoplasirana momčad lige borile su se...