12.4 C
Subota, 11. svibnja 2024.

Mateas Delić kreator pobjede Slavena Belupa
M

Utakmica 3. kola 1. HNL Slaven Belupo – Zadar završila je 2:0 (0:0) pobjedom Slavena, što mu je nakon tri kola donijelo svih devet bodova i drugo mjesto na tablici iza Rijeke, koja ima nešto bolju gol-razliku. Do 60. minute bilo je kako-tako, a onda je u igru ušao Delić, zabio za 1:0 i od tada je domaćin doimirao, zabio gol iz jedanesterca i pobijedio s 2:0. Izuzetno vrijedna pobjeda.

Početak utakmice obilježili su napadi domaćih. Malo je falilo i da lopta sjedne u mrežu: u 2. minuti Mujanović puca škaricama preko gola, u 4. minuti Vojnović plasira, a ne puca loptu u povoljnoj situaciji, u 7. minuti duel Vojnović-Ježina završava pobjedom golmana Zadra. Mujanović ne iskorištava dobru loptu Gregurine u 30. minuti. Gledatelji su negodovali na nekažnjavnje dva udaranja Santinija Kokalovića i Gregurine, a u 33. minuti Santini je nekažnjeno odglumio pad u šesnaestercu u duelu s Kokalovićem. Ježina je pravovremenim izlaženjem i boksanjem lopti rješavao nezgodne situacije pred golom, a jedina prigoda Zadra bila je kad je Glumac pucao glavom, ali je bio u zaleđu. Slaven Belupo nije djelovao sigurno, nije iskorištavao prigode i nije djelovao momčadski. Za Zadar je bilo jasno da će brzim protunapadima pokušati postići gol, pa se ukupno uzevši u takvom spletu okolnosti nije mogla razviti dobra igra, niti je to itko, prema događanjima na terenu, očekivao.

foto: Marijan SušenjPočetak drugog dijela utakmice okarakterizirao je neiskorišteni slobodni udarac Slavena Belupa s 18 metara: previše muvanja i neodlučnosti. Onda je Rodić obranio ispred Gospića, i odbio loptu – gostima. Na njegovu sreću udarac Gospića završio je u vanjskom dijelu mreže. Begonja je u 54. minuti pobjegao i centrirao s desne strane, pa je Marčić spasio skokom i kornerom. Zadar postaje bolji, aktivniji, domaća publika negoduje na igru Slavena. U 62. pljesak za Delića u Bušića, Delić dodaje, Bušić puca glavom, Ježina dobro intervenira i izbacuje u korner.

I onda gol: akcija s desne strane Gregurina-Mujanović, povratna lopta na rub šesnaesterca zatekla je spremnog Delića, prebacio s desne na lijevu nogu u zabio nisko u donji lijevi golmanov ugao – 1:0 u 65. minuti. Ubrzo je stigao i drugi gol. Josip Bilaver u 70. minuti udario je Gregurinu po nozi u šesnaestercu, sudac je dosudio jedanaesterac, kojeg je u 71. Vojnović snažnim udarcem pretvorio u vodstvo od 2:0. Dominacija Slavena Belupa. I u 90. minuti Tepurić nekim čudom Delićevo dodavanje nije ubacio u mrežu. Ostalo je 2:0

DOGAĐAJI PO MINUTAMA

2′ Vojnović ubacuje iz slobodnog udarca na lijevoj strani, na desnoj korner crti prihvaća glavom Rogulj, šalje loptu u sredinu, gdje Mujanović puca ”škaricama” preko gola. Krasna uvodna akcija domaćih.

4′ Marčić je nakon prodora centrirao, Vojnović je htio plasirati loptu u gol, ali je odbijena u korner. Nakon kornera Ježina boksa loptu u polje.

7′ Poljakov slobodni udarac s desne strane šesnaesterca završava metar od suprotne stative. U istoj minuti Ježina loše istrčava na Vojnovića na desnoj strani napada, i u nastavku brani loptu Vojnovića uz samo korner crtu 8-10 metara od gola..

9′ Santini laktom udara Kokalovića u lice. Matoc nije dodijelio žuti karton!?

21′ Sudac Matoc ne daje žuti karton Santiniju za udaranje Gregurine po glavi, ali ga potom daje Milardoviću za preoštar start na Santiniju.

30′ Mujanović ne iskorištava dubinsku loptu Gregurine: sam pred Ježinom ne stiže.

35′ Bušić nakon prodora Gregurine pogađa stativu i lopta je odbijena u korner.

61′ Delić je uputio snažni udarac u šesanesterac, skočio je Bušić, ali je njegov udarac glavom Ježina uspio izbaciti u korner.

65′ Svježi igrač, Delić, ušao je u 61. minuti, a u 62. nakon akcije Gregurine i Mujanovića zabio za vodstvo od 1:0.

70′ U šesnaestercu gostiju Josip Bilaver srušio je Gregurinu. Vojnović u 71. minuti zabija iz jedanaesterca za 2:0.

84′ Gregurina je dodao Vojnoviću, a on topovski pucao pokraj gola.

UTAKMICA 3. KOLA 1. HNL

SLAVEN BELUPO – ZADAR 2:0 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 2000. Sudac: Marko Matoc 6  (Zagreb). Pomoćnici: Vlado Crnolatac (Petrinja) i Marin Čavlina (Zagreb).

SLAVEN BELUPO: Rodić  – Marčić. Kokalović, Rogulj, Maras – Milardović – Gregurina, Vojnović (od 90. Poldrugač), Poljak (od 61. Delić) – Mujanović (od 88. Tepurić), Bušić.

ZADAR: Ježina – Con, Puljić, Glumac – J. Bilaver , Begonja (od 85. Jerbić), Gospić, Pezo, Mršić – Terkeš (od 78. Banović), Santini.

STRIJELCI: 1:0 Delić  (62′), 2:0 Vojnović (71′, 11 m).

ŽUTI KARTONI: Milardović, Vojnović, Poldrugač (Slaven Belupo), Mršić, Terkeš (Zadar).

IGRAČ UTAKMICE : Mateas Delić (Slaven Belupo).