16 C

Međužupanijska liga // Borac uvjerljiv protiv Podravca iz Virja, pobjeda Kalinovca, poraz Đurđevca
M

Odigrano je prvo kolo Međužupanijske nogometne lige Bjelovar – Koprivnica – Virovitica, a nama najzanimljiviji dvoboj, županijski derbi, vodio se u Imbriovcu.

Novaci u ovome natjecanju, Imbriovčani, dočekali su iskusnu ekipu Podravca iz Virja te pobjedom od 3:0 nagovjestili još jednu uspješnu sezonu. Za domaćina su golove postigli Sušec s 11 metara u 63. minuti, te Janković u 66. i Korenika u 87. minuti. Virovci su u prvome dijelu imali i nešto više od igre, no nedostajalo je koncentracije u završnici, dok je momčad Borca strpljivo čekala i iskoristila svoje prilike.

– Prvo kolo samo je po sebi neizvjesno. Mislim da smo bili malo previše impresionirani i u prvom poluvremenu dozvolili im previše šansi, no Kolarec nas je u nekoliko navrata spasio. Prema kraju utakmice preuzimali smo konce i kontrolu igre, postigli tri pogotka i možemo biti zadovoljni – prokomentirao je utakmicu trener Borca Zlatko Andrašić.

Na pitanje o ambicijama u ovoj sezoni i višem rangu natjecanja rekao nam je da očekuju plasman među pet ili šest najboljih momčadi.

Ostala dva predstavnika naše županije, Kalinovac i Đurđevac, ostvarili su polovičan uspjeh.

Kalinovčani su na domaćem terenu minimalnom pobjedom protiv Pitomače uzeli sva tri boda, a mnoštvo promjena u sustavu, u odnosu na prošlu sezonu, uzelo je svoj danak. Žele li obraniti naslov prvaka čeka ih mukotrpna borba.

Đurđevčani su gostovali kod jednog od glavnih favorita, Croatije iz Grabrovnice, i nisu se proslavili. Grabrovničani su s uvjerljivih 5:0 ispratili momčad Graničara.

MŽNL BJ-KC-VT, rezultati 1. kola:

Kalinovac – Pitomača 1:0, Garić – Rovišće 1:1, Slatina – Daruvar 3:3, Croatia – Graničar 5:0, Zdenka 91 – Virovitica 5:0, Borac – Podravac 3:0, Dinamo Predavac – Papuk 3:1.