9.3 C
joker s klupe

Mendy vratio Slaven iz ponora i u zadnjim trenucima utakmice zabio za bod u Velikoj Gorici
M

Jelić je smanjio na 2-1 u 71., a zatim je domaćin vratio dva pogotka prednosti, ponovno je strijelac bio Zwolinski.

Slaven Belupo drugo je kolo Hrvatski Telekom Prve lige gostovao u Velikoj Gorici. Tamo je Koprivničance ugostila Gorica, prošlogodišnji osvajač Druge HNL i novopečeni prvoligaš. U prvom kolu Gorica je poražena od Rijeke s 2-0, dok su Farmaceuti remizirali s pulskom Istrom.

Ivković danas nije mogao računati na Delića i Doležala zbog ozljeda, a dan uoči susreta komentirao je kako respektiraju Goricu, ali i kako će učiniti sve da dođu do tri boda. Istog je razmišljanja bio i novi napadač Slavena Matej Jelić.

Prvo poluvrijeme proteklo je izjednačeno, bez pogodaka na obje strane. Ono čega nije bilo u prvom, došlo je u drugom poluvremenu. Čak šest pogodaka postignuto je u drugih 45 minuta.

Nije dobro krenulo za Farmaceute, Gorica je u samo pet minuta vodila 2-0. Zwolinski u 62. i Atiemwen u 65. zabili su za dvostruko domaće vodstvo. Jelić je smanjio na 2-1 u 71., a zatim je domaćin vratio dva pogotka prednosti, ponovno je strijelac bio Zwolinski.

I kada su tekle posljednje minute utakmice, ukazao se Mendy. Igrač koji je prošle zime stigao u Koprivnicu, a ovog ljeta je dobio pravo nastupa, zabio je dva pogotka i vratio Slaven iz mrtvih postavivši konačnih 3-3 u 78. i 90. minuti.

SLAVEN BELUPO: Marković – Međimorec, Musa, Šarlija – Goda, Gordana, Aparicio, Puclin – Bongongui, Jelić, još su igrali Mendy.
TRENER: Tomislav Ivković