18.7 C
Petak, 29. ožujka 2024.
najjače klupsko natjecanje

Metz nemilosrdno kaznio svaku grešku Podravke u otvarajućem susretu Lige prvakinja
M

Prve su s napadom krenule Francuskinje, predvodila ih je Grace Zaadi, njihova ponajbolja igračica. Odmah su i zabile, dok je Karlovčan na drugoj strani pogodila vratnicu. Kod rezultata 3-1 za Metz Risović je upisala prvu obranu, a Tsakalou smanjila na 3-2.

Došao je i taj dan. Podravka Vegeta utakmicom protiv francuskog Metza otvorila je novu sezonu europskog rukometa. Ponešto izmijenjena u odnosu na prošlu godinu, Saračevićeva Podravka otputovala je još u tjednu u Metz. U dvorani su jučer odradile trening, danas prijepodne istezanje i sve su bile spremne za prvi pravi ispit.

Znalo se je da je Metz favorit, Francuskinje su prošle sezone ušle u Finale Four Lige prvaka, vodi ih jedan od najboljih europskih trenera, višestruko nagrađivani Emmanuel Mayonnade, ujedno i izbornik nizozemske reprezentacije. Na vratima Metza stajala je bivša Podravkašica Ivana Kapitanović.

No, i Podravka ‘svoga konja za trku ima’, rekao je trener Koprivničanki Zlatko Saračević. Kao podrška Podravki iz Koprivnice je stigla manja grupa njihovih navijača, najvjernijih Kronikusa koji su zauzeli mjesto u dvorani i tijekom cijele utakmice pružali glasnu podršku.

Igrala se 11. minuta kad je Metz otišao na četiri pogotka razlike, na semaforu je stajalo 7-3, nakon čega je Saračević odmah zvao prvi time-out. Razbudilo je to Podravkašice, no Francuskinje su nemilosrdno kažnjavale svaku tehničku pogrešku i svaki promašaj. Kad se ušlo u 23. minutu Metz je imao rezultat 17-10 u svoju korist, što je iziskivalo novi time-out. Prvi dio susreta, prvih 30 minuta značilo je i 24-13 za Francuskinje.

Drugi dio utakmice sveo se na pokušaje Podravke da smanji veliko vodstvo, no domaća ekipa bila je presnažna. Upisala je tako Podravka težak poraz rezultatom 40-26. Kad se pogleda učinak Podravkašica, najbolja je bila Stanko sa šest zabijenih i Tsakalou sa pet zabijenih.

Slijedi povratak domaćem prvenstvu, dok će u Ligi prvakinja ugostiti Vipers.