6.2 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

FOTO // Mišić i Gregurina strijelci za Slavenov remi s Lokomotivom

Dva različita poluvremena u drugoj utakmici na turniru Arena Cup 2015. u Medulinu. U prvom dijelu gledali smo dobar nogomet u kojem su Zagrepčani za nijansu više pokazali, dok je u drugom dijelu bio slabiji nogomet, ali je Slaven bio nešto bolji.

Lokomotiva je povela iz prve opasnije akcije u 18. minuti, kada je prvo Šovšić opalio po golu, golman Picak odbija loptu na nogu Pavičića koji pogađa stativu, a od stative se lopta odbija do Kolara koji je konačno precizan i Lokosi vode 1:0.

Nakon pola sata bolje igre Lokomotive, Slaven Belupo se pribrao i krenuo je odlučnije prema golu Sluge. Prvu opasniju akciju u 30. minuti imao je Ozobić, kojeg ruše u kaznenom prostoru, ali sudac Perak je propustio svirati penal.

Ipak u 38. minuti najbolji u redovima Slavena Mišić probio je desnu stranu obrane Lokosa i odmjerenim udarcem donio izjednačenje. U 40. minuti nova prilika za Lokomotivu, kad je Kolar izbio sam ispred Picaka, ali golman Lokomotive brani, lopta se vraća Kolaru na glavu ali pogađa stativu.

U drugom poluvremenu u prvih četrdeset minuta smo vidjeli samo jednu priliku i to Vugrinca koji je opalio nakon kornera, ali je Prenga sa crte izbio loptu u korner.

U 86. minuti nakon ubačaja Martinage s lijeve strane, Gregurina ubacuje loptu u mrežu za 2:1 Slavena. I kad su Koprivničanci već pomislili da su u finalu (u prvoj utakmici dobili 1:0 OFK Beograd), Tolić dobrim udarcem donosi izjednačenje.

TURNIR ARENA CUP, SKUPINA BELVEDERE, 2. KOLO

LOKOMOTIVA – SLAVEN BELUPO 2:2 (1:1)

MEDULIN – Igralište hotela Belvedere. Geldatelja oko 100. Sudac: Perak (Karlovac).

LOKOMOTIVA: Sluga, Bartolec, Mrčela, Perić, Bručić, Leko, Andrijašević, Pavičić, Kolar, Šovšić, Doležal; II. poluvrijeme: Sluga, Karačić, Mrčela, Prenga, Mamić, Šporčić, Biljan, Tolić, Ceraj, Gržan, Marić. TRENER: Tomislav Ivković.

SLAVEN BELUPO: Picak, Parlov, Fuštar, Edson, Melnjak, Brlek, Paracki, Arap, Mišić, Ozobić, Delić; II. poluvrijeme: Kardum, Geng, Grgić, Peričić, Martinaga, Gregurina, Barišić, Crepulja, Mirić, Vugrinec, Jambor. TRENER: Ante Čačić.

STRIJELCI: 1:0 Kolar (18), 1:1 Mišić (38), 1:2 Gregurina (86), 2:2 Tolić (88).

ŽUTI KARTONI: Leko, Mamić, Gržan, Prenga (Lokomotiva), Edson, Crepulja (Slaven Belupo).