23.5 C
Subota, 15. lipnja 2024.

Mlađe kadetkinje Podravke pobijedile Đakovo, druga ekipa izgubila
M

U nedjelju je odigran okrnjeni turnir 4. kruga 1. HMKRL sjever, jer je od očekivanih gostiju, doputovala samo ekipa Đakova, dok se ekipa Osijeka nije pojavila u sportskoj dvorani Gimnazije. Tako su ekipe Podravke 1 (godište 2000. i mlađe) i Podravke 2 (godište 2002. i mlađe) odigrale utakmice samo s ekipom Đakova i pobijedile 28:18 (14:9).

Osvrnuti ću se samo na utakmicu moje ekipe.

Iskreno, zadovoljna sam rezultatom i nekim dijelovima utakmice, ali ne u cijelosti. Nakon odličnih prvih desetak minuta, kada fuunkcionirali i obrana i napad (rezultat 10:1) počelo je opuštanje i samozadovoljstvo. Obrana je počela propuštati, a napad smo igrale s previše soliranja, bez uigranih i dogovorenih akcija.

Usprkos tome poluvrijeme smo dobile s pet golova razlike. U drugom dijelu samo sam na trenutke bila zadovoljna igrom. Zahvaljujući individualnim mogućnostima Tene Petike (na kojoj je igran ”flaster”), Jandrašić i Šestak, povećale smo prednost s pet do konačnih 10 golova razlike.

Takva igra neće biti dovoljna za jače protivnike. Uz jaku individualnost, koju zasigurno imamo, moramo uklopiti kolektivnost u napadu i disciplinu u obrani tijekom cijelog vremena trajanja utakmice. Nešto što svakako neću dozvoliti, pa i pod cijenu rezultata, je nezalaganje i nepridržavanje dogovorenog načina igre. Možda to sada, nakon pobjede, izgleda preoštro, ali znam da sve one mogu bolje i više .

Podravka 1- Đakovo 28:18 (14:9)

Sastav: Krstanović, Kokša 1, Petričević 3, Sikavica, Galinec, Popović 1, Jandrašić 6, Brkić 1, Dombaj, Vrabec, Presek, Petika 9 (3), Šestak 7, Borac, Kolar, Bogdan.

Već u utorak, kada igramo prijateljski susret u Ivanić Gradu kao predigru seniorskim ekipama, djevojke imaju priliku da se pokažu u pravom svijetlu.

PODRAVKA 4 // Poraz djevojčica 2002/03. od Đakova

U nedjelju je u Koprivnici odigrano 4. kolo 1. HMKRL sjever: Podravka 2 – Đakovo 10:32 (6:12).

U utakmici fizički neravnopravnih protivnika pobjedu je odnijela starija i iskusnija ekipa iz Đakova. Iskoristili su sve naše slabosti i zasluženo pobijedili našu mladu ekipu. U prvom poluvremenu, dok je bilo snage za nadigravanje, to uopće nije izgledalo loše. Obrane golmana, osvojene lopte u obrani i koncentrirani napad (iako još uvijek slabi šutevi za starije golmane) doveli su do rezultata 6:12 na poluvremenu.

U nastavku ipak očekivani pad igre što koriste gošće i privode utakmicu kraju sa sigurnih 32:10. Priliku za igru dobile su sve rukometašice. Još jedna utakmica rukometnog stasanja je iza nas. Učimo na greškama, ispravljamo ih i uživamo koliko god možemo. Idemo dalje.

Podravka 2 – Đakovo 10:32 (6:12)

Lončarić, Behin, Jurić, Perika 2, Ružić, Vuljak 1, Baltić 1, Zagrajski, Ranilović, Jurendić 2, Vrabelj, Firšt 4, Kusak, Matovina, Pavić.

Povijesni uspjeh

BRAVO! Juniori đurđevačkog Graničara izborili Prvu hrvatsku nogometnu ligu

Povijesni uspjeh ostvarili su danas juniori Nogometnog kluba Graničar iz Đurđevca izborivši Prvu hrvatsku nogometnu ligu za juniore. Do plasmana...