7.4 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Mladi Hrvati poraženi u Francuskoj, nastupili Kokalović i Tepurić
M

Jako lijepu utakmicu odigrali su mladi reprezentativci Hrvatske i Francuske u Reimsu. Iako su Francuzi na kraju slavili s uvjerljivih 3:1, nije ostao dojam da su Hrvati bili toliko lošiji, koliko su mladi “galski pijetlovi” znali skupo naplatiti trenutke dekoncentracije “kockastih”.

Vrlo zanimljivo prvo poluvrijeme odigrali su Francuzi i Hrvati, priuštivši punom stadionu u Reimsu pravo nogometno uzbuđenje. Obje su momčadi bile rastrčane, željne igre, vidjeli smo mnoštvo lijepih akcija, te najvažnije čak dva gola.

Nešto bolje kreću Hrvati, koji opsjedaju francusku polovicu travnjaka. Dobar udarac je Perišić uputio ka golu Francuske u 16. minuti, doduše iz daljine, ali ga vratar Olimpa zaustavlja bez poteškoća.

Taj je pokušaj Perišića međutim dignuo radnu temperaturu mladih Francuza, koji vrlo brzo dolaze do vodstva. Akciju je započeo N’Gog koji dodaje za Sanakhrea na desnoj strani, ovaj se oslobađa čuvara i pronalazi Rouxa pred hrvatskim golom. On loptu šalje preko Kelave i pod prečku, za 1:0 domaćih.

Slavlje Francuza trajalo je svega četiri minute. Iz slobodnog udarca Pamić ubacuje odličnu loptu u domaći kazneni prostor, a ono što promašuju ostali “mladi kockasti” uspijeva realizirati Perišić. Rezultat je 1:1.

To Hrvatima međutim nije bilo dovoljno, pa već u 27. minuti Badelj dodaje u for Pamiću, a ovaj loptu šalje Kaliniću, koji vratara Olimpa tjera na paradu. Francuzi uzvraćaju opasnom akcijom na drugom kraju travnjaka, no N’Gog nakon dodavanja s Ait-Fanom pogađa vanjski dio mreže.

Interesantno je bilo i pet minuta pred kraj poluvremena, kad Galons i potom Roux namještaju loptu za agilnog N’Goga, no ovaj gubi loptu, a Hrvati kreću u kontranapad. Sakho faulira Kalinića koji je u trku s loptom, no sudac Weiner ne fućka prekršaj. Do kraja poluvremena još pokušaji Badelja i Jajala.

Ni pet minuta nije Francuzima trebalo da u drugom poluvremenu ponovno dođu u vodstvo. Cijeli je posao odradio Sankharé, koji je prošao sve svoje čuvare, a Rouxu je ostalo da loptu otprati u gol palog hrvatskog vratara.

Hrvati su malo izgubili na tempu, pokušaji naših mladih reprezentativaca mogu se opisati kao sramežljivi. Nešto je zanimljiviji bio onaj u 65. minuti, kad je vratar Olimpa ispucao loptu za Modestu, ali je lovi Antolović, no od toga nema ništa.

Francuzi su u svojim akcijama konkretniji te pošteno rastežu Antolovića na hrvatskim vratima. Posebno je neugodan bio Tabanou u 69. minuti, a naš je vratar gol od udarca iz blizine spasio tek dobrim refleksom. Na drugoj strani neoprezno dodavanje vratara Olimpa i obrane pokušava kazniti Perišić.

Igra se potom seli pred gol Francuske. Hrvati imaju korner u 79. minuti, ali je u skoku najviši Modeste, a minutu potom Jajalo izbacuje tri francuska igrača i servira loptu Jozinoviću. Ovaj puca jako i točno, ali vratar Olimpa liježe na loptu.

I baš kad smo mislili da će kraj proteći u znaku gostiju iz Hrvatske, Francuzi dolaze do još jednog gola. Nakon hrvatskog kornera Francuzi loptu izbacuju iz opasne zone, ona dolijeće do Rivera, a on je vrlo precizno prosljeđuje u for Modesteu. Hrvatski vratar istrčava, Modeste zabija za 3:1.

Tim rezultatom utakmica i završava. Konačnim ishodom izbornik Dražen Ladić vjerojatno nije zadovoljan, kao ni “žutim minutama” mladih reprezentativaca koje su Francuzi znali iskoristiti, pa će svakako imati posla do prve utakmice nastavka kvalifikacija.