6.8 C

Nakon nastupa na Europskom prvenstvu, Luka Mihalec priprema se i za svjetsku smotru
N

Nakon vrlo teških i mukotrpnih trotjednih završnih specifično-taktičkih priprema u Mađarskoj i Zagrebu, kadetska reprezentacija Hrvatske prošloga tjedna završila je svoj nastup na Prvenstvu Europe u hrvanju grčko-rimskim načinom koje je održano Varšavi, glavnom gradu Poljske.

Stalni član reprezentacije i hrvač Podravke Luka Mihalec u Varšavi je nastupio u kategoriji do 50 kilograma. Iznimno teška kategorija i dosta težak ždrijeb rezultirao je osvojenim 14 mjestom.

Naime, Luka je u osmini finala izgubio 2:0 u rundama na bodove od vrlo dobrog Moldavca Leftera Iona. Međutim kako Moldavac nije ušao u finale, Luka nije imao priliku popraviti svoj plasman kroz repasaž borbe.

Bez obzira na poraz, stručno vodstvo kluba nije nezadovoljno nastupom jer je ovo Mihalcu bilo prvo veliko natjecanje u dosadašnjoj karijeri, a i sam odlazak u Poljsku u neku ruku bilo je skupljanje dragocjenog iskustva koje će mu biti neophodno za skorašnji nastup na Prvenstvu Svijeta u Mađarskom Szombothelyu, ali i za velika natjecanja koja ga očekuju druge godine kada je izlazno kadetsko godište.

Ni ostali kadetski reprezentativci nisu briljirali u svojim kategorijama. Stjepić Mario u kategoriji do 42 kilograma sa jednom pobjedom i porazom zauzeo 7. mjesto, Tin Pušić sa jednom pobjedom i dva poraza u kategoriji do 54 kilograma zauzeo je 17. mjesto, brončani sa prošlogodišnjeg kadetskog Prvenstva Europe Kristijan Šimatić završio je kao osmi sa jednom pobjedom i dva poraza u kategoriji do 58 kilograma, Luka Šaćić sa jednim porazom plasirao se na 17. mjesto, a Stjepan Vidović u kategoriji do 100 kilograma plasirao se na 13. mjesto izgubivši jednu borbu.

Ekipno prvo mjesto zauzela je kadetska reprezentacija Rusije, druga je bila reprezentacija Azerbejdžana dok su trećeplasirani bili hrvači Gruzije. Po povratku iz Poljske kadetska reprezentacija imala je dva dana za aktivni odmor, a već od utorka nalazi se u Zagrebu na jednotjednim završnim pripremama za Svjetsko kadetsko Prvenstvo.

Prema službenom kalendaru FILA i programu natjecanja, službeno vaganje Luka Mihalec ima u petak 26. kolovoza, dok je natjecanje kategorije 50 kilograma u hrvanju grčko-rimskim načinom predviđeno za subotu.

Ivan Lončarić na pripremama u Mađarskoj

U razdoblju od 15. do 19. kolovoza, a na poziv trenera seniorske reprezentacije Hrvatske Davora Jakubeka, član Podravke i seniorske reprezentacije Hrvatske Ivan Lončarić zajedno s ostalim reprezentativcima nalazi se u Mađarskoj, na specifičnim pripremama u Budimpeštu.

Uz Lončarića na pripreme su se odazvali: Ivan LIzatović, Tonimir Sokol, Danijel Janečić, Neven Žugaj, Božo Starčević, Siniša Hogač, Anton Đok i Marko Koščević. Prema Planu i programu priprema uoči nadolazećeg Svjetskog prvenstva u Istanbulu i drugi tjedan će reprezentativci pripreme odrađivati u Mađarskoj.