6.3 C
Utorak, 23. travnja 2024.
ehf kup

Nevjerojatna Podravka Vegeta opet pregazila Thüringer i nakon 12 godina ušla u polufinale europskog natjecanja
N

Opet je glavnu riječ na terenu imala Podravkina Grkinja Lamprini Tsakalou. Razigravanja, nebeski skokovi u napadu, u obrani čvrsta i snažna. Može i na lijevom, može i na desnom, može i na srednjem vanjskom.

Zasad najvažniji susret ove sezone Podravka Vegetu čekao je u Njemačkoj. Protivnik? Thüringer, momčad koju su Koprivničanke prošle nedjelje u svojoj dvorani pobijedile s četiri pogotka razlike, bilo je 27-23 u prvom susretu četvrtfinala EHF kupa. Dakle, čak i poraz od tri pogotka razlike danas je bio povoljan rezultat za Podravkašice. No, mentalitet igračica i stožera Podravke, ponajprije Saračevića, nije dopuštao nikakvo pomišljanje na možebitni poraz.

U Njemačku se krenulo još u petak kako bi put od 1000 kilometara bio što bolje amortiziran. S dvoranom su se upoznale jučer, a lov na prvo europsko polufinale nakon 12 godina krenuo je u 14 sati uz podršku malobrojnih Kronikusa koji su potegnuli do Njemačke.

Puna dvorana domaćih navijača davala je glasnu podršku domaćim igračicama, isti slučaj bio je u Koprivnici prije tjedan dana. Prema očekivanjima, Thüringer je krenuo žestoko kako bi stigao zaostatak od četiri pogotka. Najopasnije oružje u redovima domaćih bila je Emily Bölk.

U prvih 10 minuta Nijemice su imale vodstvo od jednog gola, nakratko i dva, no tada Podravka stiže, a onda kontrom i krasnim lobom Ane Turk dolazi u prvo vodstvo na utakmici. U 11. minuti 7-8 za Podravku. Samo koju minutu kasnije Dragica Džono zabija za 8-10. Jako pametno igrala je koprivnička momčad u prvom poluvremenu, točno znajući gdje, što i kako napraviti da bi prošle u polufinale. Igralo se gol za gol tijekom cijelog prvog poluvremena, u posljednje četiri minute prvog dijela ušlo s 14-14, da bi zadnja minuta u potpunosti pripala Podravki. Sjajni prvi dio okrunila je Milosavljević prelijepim golom za 15-17 nakon cepelina Stanko.

Prvi napad u drugom dijelu Podravkašice nisu iskoristile, a onda je i Turk dobila dvije minute. Emily Bölk smanjila je na jedan gol zaostatka, a onda i vratila utakmicu u egal, nakon što je Milosavljević promašila svoj drugi sedmerac na utakmici.

Thüringer je krenuo odlučnije, čvršće u drugi dio pa je Podravka teže dolazila do šansi za gol. Ipak, rudarile su i rudarile te pronalazile put. Ispod četrdesete minute na semaforu pisalo je 18-19 za Podravku, ali već u idućem napadu opet neriješen rezultat. Stavljao je Herbert Müller, trener Thüringera, povremeno flaster na Tskalaou ili Stanko kad bi Podravka napadala, no to ih je samo nakratko usporilo jer potezale su druge igračice, poput Mugoše u 42. minuti, ali i Risović na golu.

Gol za 20-21 zabila je Carlos, najnovije ime u redovima Podravke, i to kakav, bombetinu u donji lijevi kut domaćeg gola. Samo koji trenutak kasnije zabila je još jedan krasan gol za vodstvo od dva pogotka (21-23). Nisu imale rješenja za Carlos koja je zabila i uzastopni treći. Kakvo otkriće Saračevića je ova Carlos, strašno!

Vodstvo od dva gola prednosti na ovoj utakmici, četiri pogotka iz prve utakmice i ulazak u zadnjih 15 minuta sve su više nagovještavali tko će u polufinale EHF kupa gdje će protivnik najvjerojatnije biti danski Herning-Ikast. U minuti odmora Saračević je tražio živost od svojih igračica, da ne budu statične u posljednjih deset minuta četvrtfinala.

I dobio je što je tražio, jer gazile su i u napadu i u obrani Podravkašice, a drugi susret četvrtfinala EHF kupa Koprivničanke su pobijedile 28-34.

Sada kreću za Umag gdje ih čeka prvenstveni susret, a onda tek kreću za Koprivnicu. Prvi susreti polufinala EHF kupa na rasporedu su 4./5. travnja, a uzvrati su za tjedan dana.

EHF kup, drugi susret četvrtine finala, 8. ožujak, 14 sati

Thüringer – Podravka Vegeta 28-34

Državna cesta broj 10

KAOS Pet minuta nakon prometne na brzoj cesti dogodio se i lančani sudar, vozač prebrzo jurio

Nakon prve prometne nesreće na državnoj cesti broj 10 došlo je do još jedne prometne nesreće s materijalnom štetom....