Nove pobjede košarkašica Koprivnice
N

U subotu su djevojke ŽKK Koprivnica imale naporan program u Zagrebu, odigravši dvije utakmice, u kojima su upisane dvije nove pobjede.

Najprije je ‘stradala’ ekipa Croatie 2006 u utakmici prvog kola zagrebačke juniorske lige. U nervoznoj i ne baš lijepoj utakmici sa malo postignutih koševa, Koprivničanke su rutinski pobijedile nešto mlađe suparnice (ekipa Croatie nastupa u kadetskom sastavu u juniorskoj ligi).

Iako sa bolesnim i nedovoljno zaliječenim igračicama iz udarne petorke, naše djevojke nisu dopustile da utakmica ponudi bilo kakvu neizvjesnost osim u samom otvaranju utakmice. Brzo su stvari postavljene na pravo mjesto, prije svega čvršćom obranom i ozbiljnijim obrambenim skokom, pa su kvaliteta koja je neupitno na strani naših djevojaka i rutina o kojoj već sada možemo govoriti, bile sasvim dovoljne da se upišu prvi bodovi u ovoj ligi.

Nešto bolje od ostalih bile su Lucija Begić i Emily Lončarek, a svakako treba pohvaliti djevojke koje su ulazile u igru s klupe i svaki put dizale našu igru.

Koprivničanke uoči ogleda s Folkom // Foto: ŽKK KoprivnicaDruga utakmica je svakako priča dana. Nakon što su nas domaćini kojima se ovom prigodom i zahvaljujemo na lijepom dočeku, nahranili pizzama, suprotstavili su nam se u drugoj utakmici dana sa djevojkama koje imaju ozbiljne minute nastupajući u A2 ligi, ne skrivajući da nastup u B-ligi žele zaključiti pobjedom protiv do sada neporažene ekipe Koprivnice. No, stvari se i nisu baš razvijale po njihovim željama…

Predvođene od prve do posljednje minute sjajnom Lucijom Begić i na momente nezaustavljivom Ivom Ilić, koprivničanke ozbiljno igraju utakmicu od samog početka i drže utakmicu u rezultatskom egalu do samog kraja. Protivnice su tijekom cijele utakmice pametno koristile svoju skočnost i prednost u visini, a najviše „nereda” rade njihove izvrsne Marta Nimac i Lucija Milošević, a valja istaknuti da je vrlo dobru utakmicu odigrala i djevojka na poziciji playa, Petra Šabić.

Naše djevojke uz velike napore prebrodile su krizu koja se osjetila krajem druge i sredinom treće četvrtine, no uz snagu i energiju koju unose naše tri seniorke, uspijevaju pronaći načina obraniti se od snažnih napada. U samu završnicu utakmice ipak ulazimo sa rezultatskim zaostatkom od 6 koševa, no djevojke se ne predaju i u zadnje dvije minute sa dvije zabijene trice i jednom kontrom vežu seriju od 8:2 i izjednačuju na 66:66. Uspijevamo obraniti zadnji napad protivnica dobivši priliku za pobjedu u preostalih 4 sekunde. To je bilo sasvim dovoljno da Iva Ilić iskoristi ponuđenu priliku za šut i sa zvukom sirene zabije koš preko najraspoloženije protivnice, hrvatske reprezentativke Marte Nimac. Pobjeda je bila možda i teža nego se očekivalo, ali je svakako najslađa ove sezone.

Z18, liga juniorki, regija sjever:
KK CROATIA 2006 – ŽKK KOPRIVNICA 41:65  (8:10, 10:17, 14:22, 9:16)
CROATIA 2006: Muhl N. 6, Benković P. 8 (1x3p), Grbčić L. 8, Mešin M., Marić L. 4, Bužan L. 9, Kostić L. 2, Mikšić K. 2, Morić N.
trener: Perković T., pom. trener: Virag B.
KOPRIVNICA: Lončarek E. 14, Šestak G., Bagarić A. 4, Čehok V. 6 (1x3p), Ilić M., Begić L. 10, Ilić I. 17 (1x3p), Hegedušić D. 4, Mihalić P. 4, Đukin J., Markek E. 6. trener: Laptuš M., pom. trener: Sočev D.

B liga:
KK FOLKA BOROVJE II – ŽKK KOPRIVNICA 66:68 (20:20, 14:12, 10:11, 22:25)
FOLKA BOROVJE II: Šabić P. 9, Grudić A., Nimac M. 25, Malešević L., Žaja I. 2, Šarčević A. 7, Gracin E., Gudelj A. 4, Martek A., Milošević L. 17. trenerica: Štanfel M.

KOPRIVNICA: Lončarek E. 8, Šestak G., Bagarić A. 1, Čehok V. 2, Begić L. 19 (1x3p), Markek E., Ilić I. 34 (3x3p), Somer T. 2, Mihalić P., Bagarić R., Đukin J., Križić L 2. trener: Laptuš M., pom. trener: Sočev D.