16 C
prva hnl

Novo gostovanje, novi poraz: Skromni Slaven ponovno bez boda, ali i bez gola
N

Bilo je to već četvro gostovanje Slavena Belupa u prvih šest kola. U sljedećem dočekuju posljednji Hrvatski dragovoljac. Pobjeda se nameće kao imperativ.

U šestom kolu Prve HNL nogometaše Slavena Belupa čekalo je već četvrto gostovanje u sezoni. Tri najteža, kod Dinama, Osijeka i Hajduka, odradili su prilično uspješno, a večeras ih je ugostila Gorica, još jedan kandidat za Europu.

Međutim, gostovanja u Velikoj Gorici sretna su po Koprivničance u posljednje vrijeme. Lani su dvaput slavili, prethodno ih izbacili i iz Kupa, a svaki put prošli su bez primljenog pogotka. No, ne i večeras. Domaćini su slavili s 1:0 i tako prekinuli ovaj negativan niz. Zabio je Dvorneković u 66. minuti i bilo je to dovoljno za domaća tri boda.

Treba biti iskren i priznati da je koprivnički prvoligaš u prvome poluvremenu izgledao vrlo skromno. Završio ga je bez udarca u okvir gola Gorice, a vratar Ivan Čović bio je daleko najbolji Farmaceut na travnjaku. Jednostavno, nije bilo ideje u igri prema naprijed, koja se u ovih prvih šest kola pokazuje kao veliki problem trenera Klafurića.

Domaćini imali dvije grede u prvih 45 minuta

Pritom su slavenaši imali i mnogo sreće, jer su domaćini dvaput gađali gredu. Jednom mladi reprezentativac Babec, a drugi put povremeni A-reprezentativac Lovrić. Inače, Babec je imao i prvu konkretnu priliku na utakmici i to u 19.minuti, kada je Čović vršcima prstiju spasio svoju mrežu.

Prvi konkretan udarac Slavena Belupa vidjeli smo tek u nastavku susreta, kada je Glavčić nakon tri minute igre silovito opalio s daljine, no lopta je završila malo iznad grede Banića. Uskoro je slično s druge strane vratio Lovrić, a nakon njega i Mitrović, koji je glavom gađao pored vratnice.

I tada smo vidjeli najveću priliku Koprivničanaca u dotadašnjem dijelu susreta. Banić je grubo pogriješio, izašao s gola i iz čistog mira predao loptu Brkoviću u noge. Ovaj je gađao gotovo s centra igrališta, lopta je išla prema mreži, ali udarac je bio prelagan i Banić ju je s crte izbacio u korner.

Vratnica Brkovića, pa odmah kazna Dvornekovića

Bio je to period igre u kojem je Slaven izgledao bolje. Naime, Brković je bio u prilici i nekoliko minuta kasnije, kada je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu, a odmah nakon njega zaprijetio je i Krstanović, ali je slabo zahvatio loptu tako da vratar Gorice nije imao previše problema.

I kako to obično biva, u tim trenucima Gorica je došla do vodstva. Praktički iz ničega. Babec je izveo slobodan udarac u blizini središnjeg kruga. Poslao je visoku loptu koju Soldo, a nakon njega i Goda, nisu uspjeli očistiti, a tu nepažnju iskoristio je Dvorneković, koji je tek ušao u igru i iz prvog dodira s loptom zatresao mrežu.

Pokazalo se kasnije, bio je to jedini pogodak na utakmici, iako je bilo nekoliko poluprilika s obje strane. Nažalost, Gorica je zasluženo slavila i stvorila dodatne probleme treneru Klafuriću. U normalnim okolnostima i on bi slavio ovu pobjedu, jer je Gorica njegov klub, a Velika Gorica grad, no sumnjamo da se večeras smijao.

S ovim porazom Slaven je ostao pri dnu ljestvice s pet osvojenih bodova, a u idućem kolu dočekuje posljednji Hrvatski dragovoljac. S obzirom na to da za pobjedu ne zna od prvog kola, puni plijen se u tom susretu nameće kao imperativ. Utakmica se igra već u petak u 20 sati.

Zanimljiv nogometni vikend

ČETVRTA NL Pred nama su dva podravska derbija, Cvetkovčani kod kuće traže potvrdu naslova protiv Bilogore

Zanimljiv je nogometni vikend pred nama, pogotovo u Četvrtoj NL regije Bjelovar - Koprivnica - Virovitica. Borba za prvaka...