Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske, Podružnica Koprivničko-Križevačke županije, u sklopu projekta Ministarstva branitelja „Promicanje vrijednosti Domovinskog rata” organizirala je okrugli stol na temu “Oslobađanje vojnih objekata na području Koprivničko-križevačke županije u rujnu 1991.godine” u Pučkom otvorenom učilištu Koprivnica.
Na početku okruglog stola u ime organizatora skup je pozdravio Damir Vuković, tajnik UDVDR, podružnice Koprivničko-križevačke županije.
Sudionici skupa bili su: Ante Nazor, ravnatelj HMDCDR, i profesor na Hrvatskim studijima, Ivica Hrastović, umirovljeni pukovnik HV-a, Ivana Sučec Trakoštanec, bivša saborska zastupnica u Hrvatskom saboru, Božidar Štubelj, tadašnji zapovjednika PP Križevci, Jakša Raguž iz Hrvatskog instituta za povijest iz Zagreba, Nikola Gregur, tadašnji predsjednik KŠ Koprivnice, Krešimir Papac, tadašnji zapovjednik PP Koprivnica i pk. Milan Jurić. Moderator okruglog stola bio je Đuro Škvorc, umirovljeni pukovnik HV.
Cilj okruglog stola bio je približiti građanima značaj oslobađanja vojnih objekata na području županije u Domovinskom ratu. U protekle 22 godine nikada nije napravljen okrugli stol gdje bi neposredni sudionici, ali i znanstvenici, progovorili o značaju oslobađanja vojnih objekata na području sadašnje Koprivničko-križevačke županije, koja je tada administrativno pripadala zajednici općina Bjelovar, a vojno se nalazila u sklopu 32. korpusa JNA. Provedene su i raščlambe o navedenom krajem 90-ih u GSHV, koje još nisu dostupne javnosti zbog oznake stupnja povjerljivosti.
Tako su oruđa, oružje i streljivo kao i ostala materijalno tehnička sredstva koja su pala u hrvatske ruke u rujnu 1991. na području županije bila neprocjenjiva u zaustavljanju agresora na Republiku Hrvatsku u trenutku kada takvih sredstava nije bilo ili ih je trebalo tražiti na kapaljku, a osobito u vremenu embarga na uvoz svih vrsta oružja i vojne opreme Hrvatskoj.
Ovaj okrugli stol trebao bi pomoći u sagledavanju neposredne ratne situacije u rujnu 1991., s akcentom na značaj navedenih sredstava u zaustavljanju neprijatelja na bojišnici, ali i u naoružavanju novoformiranih postrojbi na području županije koje se tada upućuju na pakračko i novljansko bojište, a nešto kasnije na istočno bojište. Cilj projekta je također približiti doprinos građana Koprivničko-križevačke županije u Domovinskom ratu, te približiti učešće policajaca u prvim danima rata 1991., te pripadnika postrojbi županije u oslobađanju okupiranih krajeva od okupatorske vojske.
U sklopu projekta Ministarstva branitelja održat će se još dva okrugla stola i to „Zapadna Slavonija u Domovinskom ratu 1991.-1995.” u Križevcima 15.11.2013. i „Specijalna policija u Domovinskom ratu 1991.- 1995. s osvrtom na policijsku postrojbu Policijske uprave koprivničko-križevačke „Ban”, koji će se održati u Đurđevcu u svibnju 2014. Za okrugle stolove predviđeno je učešće eminentnih poznavatelja tih događanja, neposrednih sudionika, ratnih zapovjednika i znanstvenika koji se bave tom tematikom, kao i predstavnika civilne vlasti.