5.4 C
Subota, 20. travnja 2024.

Oproštaj od Kupa // Slaven i u uzvratu izgubio od Dinama
O

Slaven Belupo oprostio se od natjecanja u Hrvatskom nogometnom kupu, i u uzvratnoj utakmici polufinala izgubio je od Dinama.

U Maksimiru je susret završio pobjedom Dinama od 2:1, dok je u Koprivnici pred dva tjedna bilo 2:0.

Farmaceuti su se u Zagrebu predstavili u solidnom izdanju, i malo im je nedostajalo da maksimirski travnjak napuste neporaženi. Ipak, na kraju im je presudio jedan „zalutali metak”.

U uvodu je Melnjak u 16. minuti tukao iskosa s lijeve strane pokraj vratnice, a onda u 24. minuti Novinić izlazi sam pred vratara Ježinu koji brani njegov udarac.

Dinamo je poveo u 26. minuti, Halilović je pronašao Čopa koji bježi gostujućoj obrani i matira Picaka za 1:0.

U 28. minuti Pranjić je namjestio sjajnu priliku za Novinića, koji ne koristi zicer, nego pogađa Ježinu.

Potom u 34. minuti Halilović tuče iznad grede, a udarce Fernandesa u 39. i 41. minuti brani Picak.

U nastavku su Farmaceuti izjednačili u 52. minuti. Crepulja je gurnuo dubinsku loptu za Nikolu Raka koji je sigurno pogodio za 1:1.

U 59. minuti još je jednom pokušao Fernandes, Picak je opet bio siguran. U 68. nakon akcije Čanađije i Melnjaka na loptu je malo zakasnio Delić, a u 82. minuti iz slobodnog udarca Vugrinec šalje loptu malo iznad grede.

Dinamo je ipak ostvario pobjedu. Igrala se 83. minuta kad je Brodić snažno opalio s ruba kaznenog prostora, lopta je pogodila Grgića i prevarila vratara Picaka te završila u mreži za konačnih 2:1.