6.8 C

Pan kup Varaždin // Gojančani iznenadili Črešnjevo, Koprivničanci Auto Florijanić

Već je prvi dan 35. izdanja Zimskog prvenstva Varaždina u malom nogometu ponudio pregršt uzbuđenja, atraktivnih utakmica, ali i – nekoliko iznenađenja.

Prvu pravu ljepoticu turnira potpisali su branitelj naslova MNK Črešnjevo Restoran El i Ris ugostiteljstvo, dobro poznata momčad iz Gojanca pojačana dvojicom Nedeljančana. Prvi tuš aktualnom prvaku varaždinskog turnira priuštio je dvije minute prije odmora Matija Črnila. Ipak, na poluvrijeme se otišlo s remijem, Tomica Korpar je poravnao 21 sekundu prije kraja prvog dijela. Činilo se da će u nastavku Črešnjevo opravdati ulogu favorita, međutim nakon samo 34 sekunde igre bilo je – 1:2, Marko Kovačić zabio je za Ris ugostiteljstvo. Svega tri minute kasnije 1:3, sjajnu je akciju Gojančana završio Nino Melnjak, tu je bilo jasno da će teško Črešnjevo do bodova u prvoj utakmici turnira. Nikola Šivak je doduše osam minuta prije kraja vratio nadu, pogodivši iz kaznenog udarca, no umjesto poravnanja u zadnjim je trenucima utakmice stigla potvrda gojanečke pobjede, Luka Črnila je postavio konačnih 2:4. Zanimljivo, Črešnjevo je i prošle godine u natjecanje krenuo porazom (čak 2:7 od Veleučilišta Varaždin) pa je na kraju odnio pobjednički trofej.

Iznenadili su se, neugodno, i malonogometaši trnovečkog Auto Florijanića. Ili, da budemo precizniji, ugodno je iznenadila super brza i tehnički potkovana momčad MTB Inga iz Koprivnice, pobijedivši sjajnu trnovečku momčad, četvrtfinalista prošlog turnira – 3:1. Bila je to utakmica sa sličnim scenarijom kao i prethodna, gore opisana – Koprivničani su poveli golom Brckovića u 7. minuti, izjednačio je u samoj završnici prvog poluvremena Kosec, ali su malonogometaši MTB Inga opet u nastavku „pobjegli” – šest minuta prije kraja zabio je Radotović, a u zadnjim sekundama Nino Brcković potvrdio trijumf MTB Inga.

Momčad prvog dana bio je velikogorički CB Dobar Dan, predvođen poznatim protagonistima prvoligaškoga kalibra – Koprićom, Abramovićom, Jančetićom, Rakom, Pukecom – Velikogoričani su upisali dvije pobjede uz gol razliku 16:2. Puno je pokazao i varaždinski CB Sermage (Kapeš, Priher, Tomašković, Ficko, Jener…), a novi super ogled odigrali su Svježa jaja Vuk (Antolek, Habuš, Vuk…) i Ropox (mlade varaždinske nade – Đurasek, Hlišć, Marić, Kolarić…). Ropox je vodio 1:0, ali nije izdržao, iskusniji Međimurci su uspjeli preokrenuti na 2:1.

U veteranskoj konkurenciji ljepoticu dana su potpisali ludbreški Horvat Production (Crnković, 4 x Vađunec, 2 x Jagić, Piškor) i koprivnički OPG Radiček Petgrad Niko-trade (3 x Radiček, Ivančić, Lađević, Pokos…). Koprivničani su poveli, ali i Ludbrežani u zadnjih 10 minuta utakmice preokrenuli – na čak 3:1.

Evo svih rezultata prvog dana turnira:

REZULTATI UTAKMICA – NEDJELJA, 14.12.2014.

(VET) NK SLOBODA ŠN VETERANI (Vž) – CB BILIKUM DVP (Vž) 1:3

Turnir se nastavlja već danas (ponedjeljak) s početkom u 18 sati, a raspored je sljedeći: