Pan kup Varaždin // MTB Ing opet oduševio, Damaged očekivano sjajan

11:02h
0
MTB Ing. je ugodno iznenadio u Varaždinu

Šesti natjecateljski dan (nedjelja, 21.12.) donio je 7-8 vrhunskih utakmica, u režiji vrsnih majstora malog nogometa. Turnir se nastavlja već večeras, od 18 sati.

Sve je ove nedjelje počelo s tri utakmice u nizu zagrebačke Agroproteinke. Koja je očekivala, s razlogom, i tri čiste pobjede, što im je međutim uspjelo samo u dva navrata, dok su Krovišta Bosilj & CB Stars iz Ladanja, iako i ovoga puta u nekompletnom sastavu, izvukla 1:1, čak i za priliku da u zadnjem kolu uzmu prvo mjesto u skupini.

Potom se predstavio Damaged Jeans Teatro Sokol, vrhunska malonogometna škvadra iz Zagreba, pretprošlogodišnji finalist, lani četvrtfinalist varaždinskog turnira, doduše u drugom sastavu (sad ta momčad igra za Big Bang Team, a za današnji Damaged Skorin, Kanjuh, Zeko i drugi, uglavnom bivši igrači Dobermanna). U prvoj utakmici Damaged Jeans je još imao značajan otpor biškupeškog Buffeta Mladost (Jertec, Šafarić, Jagačić, Drožđek…), ali na kraju ipak (pre)uvjerljivo slavio (4:1), u drugoj je bilo znatno lakše kontra Sermagea (Kapeš, Priher, Tomašković, Jener…) – 6:1.

Još je veće oduševljenje izazvao koprivnički MTB Ing NK KC, koji je prvog dana turnira iznenadio Auto Florijanić (3:1). Ovog je puta pokazao da to i nije bilo iznenađenje, Koprivničani su se lako obračunali s juniorima Ljubeščice (7:1), ali i potom uvjerljivo pobijedili laganog favorita, Transporte Horvatić (Jendrok, Martan, Kovač, Horvatić, Petrić…). Ekipa iz Ljubeščice uspjela je povesti, međutim ubrzo je bilo 3:1 za sjajnog Brckovića i društvo; izvukli su Ljubeščani vratara, smanjili na 2:3, ali su i Koprivničani s dva kontra-gola otišli na nedostižnih 5:2, Transporti Horvatić tek su uspjeli ublažiti poraz na konačnih 5:3 za MTB Ing.

Texas Auto Mak Interland (Glavica, Semler, Kukec, Darmopil i društvo) ipak je pokazao manje od očekivanog, neugodni Druškovec dugo su lomili za konačnu tijesnu pobjedu (2:1), dok su kontra konstantno dobrog MIP Weylanda iz Pušćina (Tot, Bobičanec, Žganec, Kralj, Radiković…) držali egal u prvom poluvremenu, ali onda u samo tri minute pokleknuli, u konačnici je bilo čak 3:0 za MIP Weyland.

Ispravnom se pokazala i naša jučerašnja procjena da su međimurska Svježa jaja Vuk i zagorska Crvena ruža dvije kvalitativno vrlo izjednačene momčadi, upravo je remijem okončan i njihov sraz (1:1), a budući da je u toj skupini i varaždinski Ropox vrlo slične kvalitete bit će itekako zanimljivo vidjeti međusobni sraz Crvene ruže i Ropoxa te konačni rasplet borbe za prvo mjesto u grupi.

Za kraj dana ugodno su iznenadili veterani Ivančice i lendavske Torcide, odigravši odličnu, vrlo izjednačenu utakmicu, vidjeli smo dva preokreta i završnicu u znaku Ivančana, za na kraju čak i rezultatski uvjerljiv trijumf.

Turnir se nastavlja već danas, u 18 sati, u zagorskom štihu – predstavit će se u dvije utakmice veterani Gornje Šemnice i čak u tri utakmice tradicionalno sjajan krapinski ASO Ponos. Odličnu veteransku utakmicu očekujemo i između slovenskog Avto Grosuplja i zagrebačke ekipe Rupa i prijatelji.

Rezultati šestog dana turnira:

REZULTATI UTAKMICA – NEDJELJA, 21.12.2014.

(VET) AGROPROTEINKA – KLUB 45 (Varaždin) 6:2

(VET) AGROPROTEINKA – KROVIŠTA BOSILJ & CB STARS (Ladanje) 1:1

(VET) AGROPROTEINKA – PAVLINI (Lepoglava) 5:2

DAMAGED JEANS TEATRO SOKOL (Zagreb) – BUFFET MLADOST (Varaždin) 4:1

LJUBEŠČICA JUNIORI – MTB ING NK KC (Koprivnica) 1:7

DAMAGED JEANS TEATRO SOKOL (Zagreb) – CB SERMAGE (Varaždin) 6:1

TRANSPORTI HORVATIĆ (Ljubeščica) – MTB ING NK KC (Koprivnica) 3:5

MNK DRUŠKOVEC – TEXAS AUTO-MAK INTERLAND (Varaždin) 1:2

FE LACIO (Varaždin) – CRVENA RUŽA (Bednja/Žutnica) 2:8

MIP WEYLAND (Pušćine) – TEXAS AUTO-MAK INTERLAND (Varaždin) 3:0

SVJEŽA JAJA VUK (Čehovec) – CRVENA RUŽA (Bednja/Žutnica) 1:1

(VET) IVANČICA VETERANI (Ivanec) – TORCIDA (Lendava, SLO) 4:2

Raspored za danas:

PONEDJELJAK, 22.12.2014. – RASPORED UTAKMICA

18:00 (VET) NK VARTEKS VETERANI (VŽ – Jalkovec) – ŠPORTSKA UDRUGA GORNJA ŠEMNICA

18:40 ASO PONOS (Krapina) – MNK JEROVEC

19:20 (VET) ŠPORTSKA UDRUGA GORNJA ŠEMNICA – SRIJEDOM U SEDAM (Sveti Ilija)

20:00 ASO PONOS (Krapina) – UŠR VIŠNJICA

20:40 (VET) AVTO GROSUPLJE (Grosuplje, SLO) – RUPA I PRIJATELJI (Zagreb)

21:20 ASO PONOS (Krapina) – SVIKONCERTI.EU (Varaždin)

22:00 (VET) CB BILIKUM (Varaždin) – STRELA MP (Varaždin)