4.3 C

Pan kup Varaždin // Romantičari u dramatičnom ogledu odigrali neriješeno s Bilikumom

Treći dan 35. izdanja Zimskog prvenstva Varaždina obilježile su dvije „drame”, u srazu Auto Florijanića i Transporta Horvatić te veteranskom ogledu Bilikuma i Romantičara.

Dan je otvorio Automobil Lončar, sigurnom 2:0 pobjedom protiv očekivano čvrstih Pucki. Gregur i Krasniqi bili su strijelci za „automobiliste”, po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio je dovoljan za vrijedna tri boda. Identičan je rezultat bio i u drugoj utakmici između Fotexa iz Nedeljanca i Pivnice Inn iz Novog Marofa.

Utakmicu je nažalost usmjerila (nenamjerna) greška suca Pavlića, koji je požurio dosuditi prekršaj vratara na igraču Fotexa, ne pustivši očitu prednost iz koje je drugi igrač Nedeljančana gurnuo loptu u praznu mrežu. Bilo je samo otvaranje utakmice, 2. minuta, umjesto vodstva Fotexa vratar Pivnice Inn nagrađen je potpuno beznačajnim žutim kartonom, a slobodan udarac završio je u novomarofskom bloku. Ostalo je 0:0, nakon čega su foteksovci nastavili napadati i – umjesto da su oni bili u situaciji da organiziranom obranom prijete iz kontri, to su činili „pivari”.

I kako to obično biva, svega nekoliko sekundi prije odmora Pivnica Inn je doista jednu takvu kontru iskoristila, povela, a kad je već nakon pola minute u nastavku novomarofska momčad iskoristila još jednu grešku Fotexa za 2:0, bilo je jasno da će se mlada momčad iz Nedeljanca teško vratiti. Fotex je napadao cijelu utakmicu, Pivnica Inn je međutim čvrstom obranom, uz još četiri žuta kartona zbog preoštrih startova ili napucavanja lopte u prekidu, uspješno izdržala i zadržala svojih – 2:0.

Nakon toga uslijedila je i malonogometna ljepotica dana. Auto Florijanić je, nakon neočekivanog nedjeljnog poraza od koprivničkog MTB Inga, morao tražiti pobjedu za vjeru u 1/16 finala, međutim s druge strane su bili Transporti Horvatić iz Ljubeščice, koji su na varaždinski turnir izveli pojačanu momčad. Poznate novomarofske vedete Horvatića, Jendroka, Martana i Soksera pojačao je i dugogodišnji član Mal-Gala Dino Kovač, što je jasno ukazivalo na sjajnu utakmicu. I – bila je baš takva, raritetna po tome da je završila rezultatom 4:4, ali na način da su Ljubeščani četiri puta vodili, a trnovečki nogometaši (oslabljeni ovaj puta neigranjem ozliijeđenog Koseca) uspijevali četiri puta izjednačiti, od toga dva puta u zadnjoj minuti svakog od poluvremena.

Martan je naime već u 3. minuti doveo Transporte Horvatić u vodstvo, Hrebak je u 9. minuti poravnao da bi nakon nove tri minute igre Horvatić iz slobodnog udarca vratio prednost, a na identičan način neposredno pred odmor izjednačio Medved. Opet u pravilnim razmacima, nakon tri minute igre u nastavku, Sokser je zabio za 3:2 Transporta Horvatić, šest minuta kasnije Medved drugi puta zabio za 3:3, za nove tri minute opet vodio Horvatić (autogol Pompera), da bi Hruško – pogađate – za tri minute, u zadnjoj 30-oj – postavio konačnih 4:4.

Sličnu dramatiku imao je i sraz veterana varaždinskog Bilikuma i Romantičara iz Koprivnice. Nakon svega nekoliko sekundi igre Bilikum je vodio golom Đorđevića i u tim trenucima činilo se da će Varaždinci do lagane pobjede. To međutim nisu mislili Koprivničani, koji su izdržali prvih 10 minuta bolje igre Bilikuma, a onda nastavili prijetiti i oni. Što im je početkom nastavka donijelo i poravnanje, golom Fusića. Uslijedilo je 10 minuta ravnopravne igre, s laganom dominacijom Bilikuma, a onda u zadnje tri minute – drama. Romantičari su naime u svega 20 sekundi igre iznenadili s dva pogotka (Kuhar, Ogrizović), nakon čega je Bilikum izvukao vratara. Šol je pogotkom vratio nadu Varaždincima u predzadnjoj minuti, da bi točno 20 sekundi prije kraja zabio i Medenjak, za konačnih – i najrealnijih – 3:3.

Danas se turnir nastavlja, u 18 sati opet će natjecateljski dan otvoriti Automobil Lončar (protiv Kneginec CB Mimoze), vidjet ćemo na djelu i MNK Jerovec i veliku nepoznanicu u vidu ekipe Svikoncerti.eu, novi ogled očekuje i sjajnu čehovečku momčad Svježa jaja Vuk, a nakon godine pauze vraća se i izvrsna zagrebačka momčad Marin Promet, prepuna nogometnih nada Dinama i drugih renomiranih klubova. I odmah veliko iskušenje, s druge strane parketa bit će CB Labamba iz Beletinca. Pred ljubiteljima malog nogometa još je jedna atraktivna večer u Areni.

Evo svih rezultata trećeg dana turnira:

REZULTATI UTAKMICA – UTORAK, 16.12.2014.

(VET) NK VARTEKS VETERANI (Varaždin-J) – SRIJEDOM U SEDAM 1:3

Turnir se nastavlja danas (srijeda) s početkom u 18 sati, a raspored je sljedeći: