6.8 C

Pan kup Varaždin // Poznat raspored 1/16 finala

Nevjerojatnu dramu priuštili su za stotinjak svojih navijača malonogometaši branitelja naslova u zadnjoj utakmici prvoga kruga, opet je junak Črešnjeva bio – Marko Slunjski!

To definitivno može samo Črešnjevo! Na identičan način na koji su prošle zime osvojili varaždinski turnir, malonogometaši Črešnjeva & Restorana El prošli su i ovoga puta skupinu prvoga kruga. Kao i lani, i ove je godine Črešnjevo doživjelo poraz u prvoj utakmici, ovoga puta od Ris ugostiteljstva (2:4), onda je u 2. kolu skupine A uzelo bod aktualnom finalistu Kutije šibica Bing Bang Teamu (2:2) da bi u zadnjoj utakmici bila nužna pobjeda protiv odlične ekipe Pekara Toplice (mlade nade NK Varaždina plus rutiner Andrija Balajić). I tu se dogodila prava drama, kojoj je prethodila još jedna drama; naime, Pekara Toplice zadnjeg je dana igrala dvije utakmice, u prvoj je protiv za Črešnjevo kobnog Ris ugostiteljstva gubila 1:0 i 2:1, da bi u zadnje dvije minute preokrenula na 3:2 u svoju korist! Junak je bio Marin Šinjori, strijelac sva tri pogotka za Pekaru Toplice!

I, za rasplet skupine to je značilo samo jedno. Big Bang Team od ranije je bio siguran pobjednik, Ris ugostiteljstvo nes(p)retno je ispalo tim golom u zadnjim sekundama (s bodom bi sigurno bili u 1/16 finala), Pekari Toplice protiv Črešnjeva je bio dovoljan i bod za prolaz. Branitelju naslova igrala je samo – pobjeda. I dogodio se nevjerojatan splet okolnosti u korist Črešnjeva. Najprije je, nakon potpuno izjednačenog prvog poluvremena, u zadnjoj, 15. minuti, Črešnjevo povelo – autogolom! Crveno-plavo-crni izvodili su korner, lopta je okrznula junaka prethodne utakmice Šinjorija i lagano se otkotrljala iza nemoćnog vratara Balažinca – 1:0 za već prepoznatljivo „ludilo” na tribini suprotnoj od „glavne”, iza zapisničkog stola.

Pekara Toplice u nastavku bolja, nastojali su crveni (u ovoj utakmici markirani) izjednačiti, Črešnjevo je čekalo priliku za potvrdu pobjede iz kontranapada. Međutim, četiri minute prije kraja iskusni Balajić je povukao jednu loptu, igrači Črešnjeva preuzeli su rizik da ne rade (profesionalni) prekršaj na sredini terena (iako su bili na tek tri akumulirana faula) i – osvetilo im se. Balajić je uspio gurnuti Daliboru Horvatu, a ovaj opalio s 10-11 metara i od prve, lijeve stative, ppogodio mrežu Marka Šprema – 1:1, dalje ide Pekara Toplice!

Tu je međutim krenula prava infarkt završnica i „luda” doza sreće za Črešnjevo. Izvukli su vratara, ubacili najprije Sabolića pa nakon toga Marka Slunjskog kao tog zadnjeg igrača-vratara. Opalio je jednu Slunjski, pod prečku, Balažinec je to bez problema obranio. I onda, u idućem napadu – mat pozicija broj jedan. Balajić je pucao preko cijelog terena u praznu mrežu, bila je pretposljednja minuta, lopta je pogodila unutarnji kut stative, odbila se prema drugoj stativi i otšetala u – gol-aut! U idućem napadu Črešnjeva opet gađa Marko Slunjski, sada daleko opasnije, lopta je išla u „malu mrežicu”, desni donji kut, ali Balažinec je sjajno podmetnuo nogu i izbio u korner. I onda – mat pozicija broj dva! Novi napad Črešnjeva završio je u gol autu, ostalo je samo 36 sekundi do kraja, vratar Balažinec je uzeo loptu i bacio je u kontru gdje su prema praznom golu već trčali Balajić i Tuđan, međutim oglasio se sudac jer je – voditelj Josip Balažinec zatražio minutu odmora! Umjesto gotovo sigurnog pogotka za 2:0 – predah za jedne i druge.

Pogledali smo u tom jednominutnom predahu lijevo prema klupi Črešnjeva, golman-igrač Marko Slunjski prokomentirao je sljedeće: „Dečki, samo mi ih raširite, zabit ću ga! Trećeg mi neće braniti…” Krenula je igra, sekunde su prolazile, Črešnjevo plelo s jedne strane na drugu. I, dok je na semaforu pisalo 29:48, dakle svega 12 sekundi prije kraja, Slunjski je zaista zapucao, ali sada mlako, blokirano. Međutim, od tog bloka lopta je dobila onu svoju „traljavu” putanju, malo promijenila smjer i preko leđa vratara Balažinca opet se – doslovno – otkotrljala u mrežu. Za 2:1, za opet onaj poznati pobjednički krug Marka Slunjskog prema „svojoj” tribini, za nevjerojatnu, veliku pobjedu. Pokušali su Topličanci u tih zadnjih 12 sekundi promijeniti nešto, no tri udarca završila su u bloku, za veliku pobjedu Črešnjeva, na kraju čak i osvojeno drugo mjesto u skupini!

Zanimljivo je bilo i u ostalim utakmicama zadnjeg dana, posebno u srazu Optike Kiraly iz Lendave i Texas Auto-Mak Interlanda (2:2). Dva preokreta, na kraju podjela bodova kojom su prošli i jedni i drugi, ali uz podosta nervoze, nastavljene i prilikom izlaska s terena. Buffet Mladost sa Šafarićem, Mujanovićem i Jertecom, od jučer i s Golikom, bez problema je „riješio” Sermage, Svikoncerti.eu su u tvrdoj utakmici s Višnjicom ipak uzeli bodove za plasman u 1/16 finala, dok su veterani MNK Auto Grandija preokretom protiv CB Sare – od 0:2 do 3:2 – izborili izravno četvrtfinale veteranskog turnira, kao najbolji prvak skupine.

Turnir se nastavlja na samu Novu godinu, s početkom u 15 sati, utakmicama 1/16 finala seniora i 1/8 finala veterana.

Rezultati 12. dana turnira:

REZULTATI UTAKMICA – UTORAK, 30.12.2014.

MNK DRVODJELAC (Ivanec) – CB LABAMBA (Beletinec) 0:1

SVIKONCERTI.EU (Varaždin) – UŠR VIŠNJICA 2:0

RIS UGOSTITELJSTVO (Nedeljanec/Gojanec) – PEKARA TOPLICE (Varaždinske Toplice) 2:3

OPTIKA KIRALY (Lendava, SLO) – TEXAS AUTO MAK INTERLAND (Varaždin) 2:2

BUFFET MLADOST (Biškupec) – CB SERMAGE (Varaždin) 4:0

MNK ČREŠNJEVO & RESTORAN EL – PEKARA TOPLICE (Varaždinske Toplice) 2:1

(VET) LEPOGLAVA – NK VARTEKS VETERANI (VŽ – Jalkovec) 5:1

(VET) CB SARA (Pribislavec) – AUTO GRANDI (Strelec) 2:3

Črešnjevo na Jerteca, Šafarića, Mujanovića…

Poznati su natjecateljski brojevi, a time i parovi 1/16 finala seniorskog i osmine finala veteranskog turnira, koje kreću već na Novu godinu poslijepodne.

Branitelj naslova Črešnjevo u 1/16 finala za protivnika ima biškupečki Buffet Mladost, momčad čije boje brane Jertec, Šafarić, Mujanović, Golik i Jagačić, sve dobro poznata (veliko)nogometna imena! Međimurska Svježa jaja Vuk osminu će tražiti protiv trnovečkog Auto Florijanića, igrat će se i zagorski derbi Aso Ponos – Crvena ruža, vruće će biti i u veteranskom dvoboju starih rivala Lepoglave i Ivančice, kao i zagrebačkom dvoboju Agroproteinke i IPA-e… I fazu dalje nekoliko vrućih dvoboja; kod seniora će već u osmini finala – prođu li favoriti – finalist Kutije Big bang Team na Damaged Jeans Teatro Sokol, MIP Weyland na Svježa jaja Vuk, kod veterana Auto Grandi na Avto Grosuplje…

Tako su „rekli” natjecateljski brojevi. Bit će nesumnjivo zanimljivo, a program nokaut faze kreće na samu Novu godinu, u 15 sati poslijepodne i nastavlja se u subotu, u 14 sati. Ta dva dana odigrat će se sve utakmice 1/16 finala seniorskog i osmine finala veteranskog turnira, evo parova: