12.9 C
Petak, 26. travnja 2024.
Četvrta liga Bjelovar - Koprivnica - Virovitica

Pitomača sjajno ušla u proljetni dio prvenstva i smanjila zaostatak za Cvetkovcom na dva boda
P

Nakon prvenstvenog ogleda u Đurđevcu, uslijedilo je novo kolo županijskog kupa u kojoj su Pitomačani na svom terenu u srijedu 11. travnja ugostili županijskog prvoligaša NK Mladost 1930 iz Čađavice te pobjedom 6-1 osigurali nastup u četvrtfinalu županijskog kupa.

Nakon skoro mjesec danas odgoda kako prvenstvenih tako i kup utakmica zbog loših terena, nogometaši NK Pitomača tek 24. ožujka odigrali su prvu službenu utakmicu ove godine. Odlično odrađenih dva mjeseca priprema, jedan dio odrađen i u Varaždinskim Toplicama, dodatno su pogodovali igračima Pitomače koji su skoro savršeno otvorili proljetni dio sezone. Tako su Pitomačani u šest odigranih službenih utakmica ove sezone ostvarili pet pobjeda i jednu utakmicu odigrali neriješeno uz zabijenih 21, a primljenih 2 gola.

U prvom kolu proljetnog dijela prvenstva Pitomačani su na svom terenu dočekali uvijek neugodni NK Dinamo iz Predavca, koji se dobro držao 40 minuta, sve do pogotka prvog strijelca lige Filipa Škare. U drugom poluvrijemenu Pitomačani su do vrha napunili mrežu protivnika sa još 4 pogotka. Redom su zabijali Filip Škaro, Nikola Plavšić, Karlo Jakupec, Valentino Pintarić za konačnih 5-0.

U 15. kolu 4. HNL BJ-KC-VT, Pitomačani su i drugu utakmicu odigrali na domaćem terenu, gdje su ugostili posljednje Rovišće. Iako su nogometaši Pitomače slovili kao veliki favoriti u ovoj utakmici, pobjedu su ostvarili malo teže od očekivanog ponajviše zbog kiše i natopljenog terena, ali i protivnika koji se odlično branio do 39. minute kada ponovno Škaro probija led i zabija za 1:0. U nastavku gosti fizički više nisu mogli parirati domaćim nogometašima koji još jednom preko Škare i Pintarića postavljaju konačnih 3-0. Nakon odigranih 2 kola proljetnog dijela prvenstva uslijedila je utakmica županijskog kupa koja je odigrana u srijedu 4. travnja u kojoj su Pitomačani gostovali u Svetom Đurađu protiv istoimenog županijskog drugoligaša. Zahvaljujući velikom broju igrača koje trener Pranjić ima na raspolaganju, priliku su dobili igrači sa manjom minutažom, koji su uz manje potoškoće uspješno preskočili 3. kolo županijskog kupa. Konačan rezultat bio je 3-0 za Pitomačane, a u strijelce su se upisali Filip Škudar, Valentino Paradinović i Valentino Pintarić.

U 16. kolu 4. HNL BJ-KC-VT, nogometaši NK Pitomača gostovali su Đurđevcu, u susjedskom derbiju koji je privukao veliki broj gledatelja protiv domaćeg NK Graničara koji drži visoku 4. poziciju na ljestvici i koji nema ni jedan poraz na domaćem terenu u ovoj sezoni. Utakmica je očekivano krenula žustro i borbeno sa nekoliko oštrijih startova na obje strane. U prvom poluvrijemenu Pitomača je imala veliku priliku preko Škare koji je pobjegao domaćoj obrani, prebacio golmana, ali lopta je završila u gol-autu. U zadnjoj minuti prvog poluvrijemena, Đurđevčani iz prve prilike postižu pogodak, kada iz prekida domaći igrač glavom šalje loptu u mrežu Zdelara. U drugom poluvrijemenu nogometaši Pitomače preuzimaju inicijativu i  sve više prijete domaćem vrataru. Pritisak se isplatio u 62. minuti kada Plavšić duplim pasom sa Škarom izbija sam pred golmana i mirno pogađa za 1-1. U nastavku su Pitomačani mogli doći i do punog plijena, ali Škaro, Pintarić i Miloš nisu bili precizni u završnici te je završilo podjelom bodova.

Nakon prvenstvenog ogleda u Đurđevcu, uslijedilo je novo kolo županijskog kupa u kojoj su Pitomačani na svom terenu u srijedu 11. travnja ugostili županijskog prvoligaša NK Mladost 1930 iz Čađavice te pobjedom 6-1 osigurali nastup u četvrtfinalu županijskog kupa u kojem će nakon ždrijeba saznati suparnika u borbi za polufinale. Strijelci za pobjedu bili su Hrvoje Filipović, Filip Škaro (2), Karlo Jakupec, Filip Škudar i Nikola Plavšić.  U 17. kolu 4. HNL BJ-KC-VT, Pitomačani su u županijskom derbiju na svom terenu dočekali NK Viroviticu te ostvarili pobjedu 3-0. Posao nogometašima Pitomače olakšao je gostujući igrač koji je u 40. minuti dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton. U 45. minuti Pitomačani su poveli preko Milana Prlića, a u 70. minuti preko Valentina Pintarića i u 82. minuti preko Nikole Plavšića dolaze do konačne pobjede od 3-0.

Odličan start u sezonu i nekoliko kikseva vodećeg Tehničara omogućilo je Pitomačanima da vrate prvenstvo 4. HNL BJ-KC-VT u neizvjesnost jer se sada razlika s početnih 7 smanjila na samo 2 boda. No, do kraja je još 9 prvenstvenih utakmica te slijedki uzbudljiva i neizvjesna završnica.

U sljedećem kolu nogometaši Pitomače gostuju u Bereku kod domaćeg NK Tomislava.

Tekst: pitomaca.hr

Supersport HNL

ISTRA – SLAVEN Puležani sve riješili u prvom dijelu, Radeljić dao priliku juniorima i kadetima

Istra i Slaven otvorili su u Puli 32. kolo Supersport HNL-a. Osmoplasirana i devetoplasirana momčad lige borile su se...