8.5 C

Plivač Cerina Ernest Golčić obranio naslov prvaka regije na 50 metara leptir

Članovi Plivačkog kluba Cerine nastupili su na ljetnom Regionalnom prvenstvu Hrvatske za kategorije seniora, mlađih seniora, juniora, mlađih juniora, kadeta i mlađih kadeta koje je održano u Sisku 29. i 30. lipnja.

Natjecatelji su svaki dan nastupali u jutarnjem i posljepodnevnom dijelu, a plivale su se pojedinačne i štafetne utrke. U konkurenciji 320 natjecatelja iz 13 klubova, nastupilo je i 12 članova Cerina.

U kategoriji juniora Ernest Golčić obranio je titulu prvaka regije na 50 m leptir, s isplivanim vremenom 28.02, te je s tim rezultatom ujedno osvojio i drugo mjesto u općoj kategoriji.

Na 50 m slobodno (26.41) bio je brončani, dok je na 100 m slobodno (57.96) bio bolji od 107 plivača osvojivši ponovno brončanu medalju. U istoj kategoriji Matea Čelik bila je odlična u disciplinama 50 m leđno (36.20) i 50 m leptir (34.26) gdje je u obje discipline zauzela četvrto mjesto.

Mlađi junior Luka Baranašić imao je dva četvrta mjesta u tehnici leđno, na 50 m (31.34) i 100 m (1:10.64), dok je u disciplini 50 m slobodno ostvario petu poziciju.

Plivači Cerina // Foto: PK CerineŠimun Golčić je na 200 m leptir, kao jednoj od težih disciplina prvenstva, zauzeo šesto mjesto s vremenom 3:07.85 u svojoj kategoriji kadeta.

Mlađi kadeti bili su pak blizu postolja u prsnoj tehnici. Marin Kordeš bio je četvrti na 50 m (44.37) i sedmi na 100 m (1:40.29) prsno, dok je u istim dionicama Karlo Hlevnjak bio osmi (46.08) i peti (1:39.35).

Ostali plivači također su odlično „odradili posao” u Sisku, isplivavši svoje osobne rekorde.

JUNIORI: Matea Čelik, Ernest Golčić i Mario Sabol

MLAĐI JUNIORI: Marta Timarac i Luka Baranašić

KADETI: Karla Jukić, Šimun Golčić, Tomislav Matijević i Joško Glavina

MLAĐI KADETI: Fran Tisaj, Karlo Hlevnjak i Marin Kordeš