12.9 C
Petak, 26. travnja 2024.

Pobjeda i poraz košarkašica Koprivnice
P

U subotu su košarkašice Koprivnice snagu u gostima odmjerile s ekipom Ksaver iz Zaboka, a dan nakon toga kod kuće i s ekipom Murse.

Protiv ekipe Ksaver odigrale su vrlo dobru utakmicu demonstriravši ekipnu igru u stilu „sve za jednu, jedna za sve”. Tijekom cijele utakmice nametnule su svoju igru, sprovodile dogovorene zadatke i do zadnjih minuta pobjeda nije došla u pitanje.

U zadnjih par minuta utakmice s pet osobnih grešaka izašla je kapetanica K. Vida što je malo poremetilo ritam, pa su se domaće približile na samo 4 poena razlike 3 minute prije kraja utakmice.

Nakon time-outa i dogovora, igračice su na sebe preuzele zadatke i odgovornosti i utakmica je ipak završila s ugodnih 11 razlike.

Najviše veseli timski duh i zajedništvo ove mlade ekipe.

Nakon teške utakmice protiv Ksavera, umorne košarkašice Koprivnice pokušale su se suprotstaviti odličnoj ekipi Murse iz Osijeka, koju od prošle godine vodi trener Damir Voloder, najdugovječniji aktivni košarkaš u Hrvatskoj, a koja ove godine očekuje povratak u A-1 ligu.

Ekipa ŽKK Murse je mlada, snažna, visoka i školovana ekipa koja u svojim redovima ima igračice juniorske reprezentativke Hrvatske.

U takvim okolnostima Koprivnica nije imala šansi, no domaće su dale sve od sebe. Iako umorne, dok je bilo snage bilo je i dobrih trenutaka u obrani, no u napadu trebamo još dosta raditi da bi se smanjio broj izgubljenih lopti iz kojih je primljeno puno lakih koševa.

Kod domaće ekipe posebno se istaknula Mirna Begić sa 11 koševa i dobrom igrom u oba smjera.

KSAVER – KOPRIVNICA II 47:58

KSAVER: I. Martinko 4, T. Prodanovič 10 (2×3), M. Čuček 13, P. Plečko, E. Tomek 1, M. Mihovilović 14, Z. Herceg, E. Vrančić, I. Vincelj, M. Herceg 5, D. Krznar. TRENER: B. Sadaić.

KOPRIVNICA II: A. Bagarić 6, K. Vida 12 (2×3), I. Sušilović 9, S. Zeko 12, I. Hegedušić, E. Markek, K. Harmadi, M. Begić 9, E. Lončarek 6, P. Glavinić, L. Špiranec 4. TRENER: D. Betlehem.

KOPRIVNICA – MURSA 34:103

KOPRIVNICA: A. Bagarić, K. Vida 5, I. Sušilović 3, (1×3), I. Hegedušić, E. Markek 2, K. Harmadi, I. Harmadi, E. Lončarek 7, P. Glavinić 2, L. Špiranec 4, M. Begić 11 (1×3). TRENER: D. Betlehem.

MURSA: K. Čičić 39 (2×3), F. Bobinac 5, V. Rozić 12, S. Vilušić 5, B. Horvat 11, K. Šarlija 4, J. Tataj 19, J. Tutavac 4, E. Tabakovac, A. Jajetić 4. TRENER: D. Voloder.

Upravo

FOTO/VIDEO Sudar kombija i automobila u centru grada, policija na mjestu nesreće

Maloprije se dogodila prometna nesreća u centru Đurđevca. Kako doznajemo s mjesta događaja, sudarili su se kombi i osobni automobil....