Počinje nikad jače prvenstvo u Prvoj županijskoj ligi, kreću i drugoligaši

16:33h
0
110426-borac

Ovog vikenda na rasporedu je prvo kolo Prve županijske lige Koprivničko-križevačke županije.

S obzirom da je preustrojem sustava natjecanja nekoliko kvalitetnih klubova iz Četvrte HNL ispalo u županijski rang, može se ustvrditi da prvenstvo u Prvoj ŽNL nikad nije bilo jače nego što će biti ove sezone.

Tu su opet najjači županijski klubovi, od Kalinovca, Graničara iz Đurđevca i Mladosti iz Kloštra Podravskog, preko Mladosti iz Molvi i prvaka Druge ŽNL Drave iz Novigrada Podravskog, pa do „starosjedioca” Borca iz Imbriovca, Osvita iz Đelekovca, Panonije iz Peteranca, Omladinac-Sloge iz Herešina, Miklinovca, Sloge iz Koprivničkog Ivanca itd.

Novo prvenstvo u subotu će tradicionalnim derbijem otvoriti Kalinovac i Graničar iz Đurđevca, branitelj naslova Borac dočekat će Mladost iz Kloštra Podravskog, dok je Osvit domaćin Dravi. Ovog vikenda kreću i županijski drugoligaši, a susjedski derbi u Torčecu igraju Podravec i Tomislav iz Drnja.

Brojni su igrači promijenili sredine, dosta se klubova pojačalo, a izdvojili smo neke od zanimljivijih prijelaza na županijskoj razini.

ZANIMLJIVI TRANSFERI

BORAC: Dario Glavak, Dario Balent (Osvit), Zdravko Međimorec (Mladost MO)
BRATSTVO: Nebojša Simatović (Tehnika)
DRAVA NP: Josip Horvatinović (Slaven Belupo), Goran Firbas (Graničar L), Tomislav Gregl (Sloga)
JADRAN-GALEB: Bojan Šimek (Močile)
KALINOVAC: Dario Brgles (Graničar Đ)
MIKLINOVEC: Tomislav Banek (Panonija), Tomo Čiković (Mladost Molve)
MLADOST KB: Boris Kuzminski (Miklinovec)
MLADOST MO: Tihomir Ciglar (Drava NP)
MLADOST MOLVE: Stanko Kokša (Mladost MO), Krešimir Matošić (Osvit), Zoran Ogrizović (Koprivnica)
OMLADINAC-SLOGA: Mark Bartolić (Mladost MO)
PANONIJA: Darko Sabolić, Matija Kuhar, Goran Jagić, Vedran Medenjak (Koprivnica), Goran Petrić (Tomislav D)
SLOGA: Hrvoje Bači (Tomislav D), Matija Posavec (Mladost Molve)

PAROVI 1. KOLA PRVE ŽNL (nedjelja, 21. kolovoza u 17 sati):
Imbriovec: Borac – Mladost (KP)
Kalinovac: Kalinovac – Graničar (Đ) – 20.08. u 17 sati
Đelekovec: Osvit – Drava (NP) – 10 sati
Kunovec: Bratstvo – Panonija
Koprivnica: Miklinovec – Sloga
Herešin: Omladinac-Sloga – Mladost (MO)
Molve: Mladost-Molve – Viktorija
Ferdinandovac: Ferdinandovac – Mladost (KB)

PAROVI 1. KOLA DRUGE ŽNL (nedjelja, 21. kolovoza u 17 sati):
Prugovac: Prugovac – Tomislav (SIŽ)
Podravske Sesvete: Drava – Ratar
Torčec: Podravec – Tomislav (D)
Koprivnica: Tehnika – Hlebine
Mokrice Mihoolečke: Hrvatski bojovnik – Starigrad – 16 sati
Legrad: Graničar – Prekodravac – 20.08. u 17 sati
Koprivnica: Močile – Radnički

čitam...