Petak, 10. svibnja 2024.
Liga prvakinja

Podravka do velikog boda protiv francuskog Fleurya
P

Rukometašice Podravke podijelile su bodove u trećem kolu Lige prvakinja protiv francuskog Fleurya, no proslavile takav ishod kao pobjedu.

Moćne Francuskinje imale su prednost tijekom većine susreta, no Koprivničanke su ostavile srce na terenu te stigle do prvog europskog boda. Konačnih 20:20 postavila je u posljednjoj minuti Dora Krsnik.

Rukometašice Podravke ove sezone već 22. puta nastupaju u najelitnijem rukometnom natjecanju, Ligi prvakinja. S druge strane, Fleuryu je ovo tek premijerni nastup, no prema riječima trenera Thüringera, glavne su favoritkinje u njihovoj skupini.

Prve dvije utakmice Koprivničanke su završile bez bodova, dok je Fleury remizirao protiv njemačkog Thüringera, ali i mađarskog Ferencvarosa.

Unatoč blagdanu Svih svetih, dvorana koprivničke gimnazije bila je ispunjena gotovo do posljednjeg mjesta, a navijači spremni podržati svoje igračice u drugom europskom susretu ove jeseni u Koprivnici.

Fizički moćnije i brže Francuskinje od početka utakmice držale su visok tempo, a nezaustavljiva je sa šest pogodaka do 18. minute bila Barbosa, kada Podravkin trener Goran Mrđen poziva prvu minutu predaha.

Najveću prednost igračice Fleurya imale su kod rezultata 11:7, no uz čvršću obranu, te sve raspoloženiju Kapitanović na vratima, do kraja prvog poluvremena uspjele su smanjiti zaostatak na dva pogotka.

Izgubljena lopta u kontri za izjednačenje, nekoliko nejasnih sudačkih odluka i gostujuća vratarka vratili su početkom drugog dijela prednost Francuskinja na četiri pogotka, no tri uzastopne obrane Kapitanović, kod rezultata 12:16, održale su Koprivničanke u igri.

Nakon deset minuta igre u nastavku, Podravkašice ponovno počinju igrati obranu prikazanu krajem prvog poluvremena, a u 51. minuti, vođene sjajnom Kapitanović, dolaze do izjednačenja, 18:18. Francuskinje vraćaju prednost, no bez najbolje igračice u posljednje dvije minute, Barbose, ne uspijevaju susret privesti kraju u svoju korist, a Krsnik postavlja konačnih 20:20.

Najistaknutija kod domaćina bila je Kapitanović s 12 obrana, a najbolji strijelci Dežić i Franković s pet pogodaka. Najbolja u gostujućim redovima bila je Barbosa. Nakon čak sedam pogodaka u prvom dijelu, upisala je samo jedan u nastavku. Čak 17 obrana dodala je Zoqbi De Paula na francuskim vratima.

– Sretni smo što smo osvojili bod, to jest sretni smo što smo neporaženi. Kukali smo protiv Thüringera, protiv kojeg smo igrali čak i lepršavije, no danas smo istrpili 60 minuta protiv ekipe s
odličnim igračicama. Povijest se ovog puta okrenula. Nakon prošle utakmice i naših plus četiri, ovog puta smo se vratili iz minus četiri. Velika je stvar što nismo odustali nakon prvog poluvremena. Odnos tijekom cijelog susreta je taj koji nam je donio ovaj bod – rekao je nakon utakmice trener domaćih Mrđen.

– Prvo poluvrijeme nisam dobro otvorila, no drago mi je da sam ostala jaka u glavi, nisam pala i pomogla ekipi da se svi zajedno dignemo i doslovno oduzmemo bod Fleuryu – kratka i jasna bila je igračica utakmice Ivana Kapitanović.