5.7 C
Finale Kupa Hrvatske

Podravka impresivnom predstavom u drugom poluvremenu pomela Trešnjevku i pospremila još jedan trofej u vitrinu

U drugom dijelu na terenu je postojala samo jedna momčad, Koprivničanke su nemilosrdno punile mrežu protivnica, dok su prvi gol primile nakon nevjerojatnih 16 minuta igre.

Rukometašice Podravke osvojile su Kup Hrvatske nakon što su u finalu u Umagu savladale zagrebačku Trešnjevku 24-13.

Trešnjevka je u prvom poluvremenu pružila odličan otpor, u nekoliko navrata bila je i u vodstvu, a veliki posao na vratima Podravke odradila je Kapitanović sa sedam obrana od 14 udaraca. Koprivničanke su pokazivale nešto veću nervozu od suparnica što pokazuju i tri isključenja i četiri sedmerca koje su priuštile Trešnjevci, dok s druge strane Zagrepčanke nisu poklanjale prigode te vrste. Na odmor se otišlo s 8-8.

No, to je otprilike bilo to što se tiče Trešnjevke. U drugom dijelu na terenu je postojala samo jedna momčad, Mrđenove izabranice nemilosrdno su punile mrežu protivnica, dok su prvi gol primile nakon nevjerojatnih 16 minuta igre. Ekipa Trešnjevke potpuno je potonula, a Podravka je zaključila utakmicu s 24-13.

Najbolje su među Podravkašicama bile Nikolina Zadravec, Selena Milošević, Ekaterina Nemaškalo i Marijeta Vidak s po četiri gola na kontu, dok je kod Trešnjevke isto toliko golova skupila Ana Toth.

Ovo je bila repriza finala iz 2008. godine, kada su se ove dvije ekipe također susrele, a i ishod je bio isti.

Ovo je ukupno 22. trofej Kupa Hrvatske u vitrini Podravkašica, u čemu im nitko u državi nije ni blizu – jedine osvajačice Kupa, osim Podravke, rukometašice su Lokomotive, koje imaju četiri slavlja u finalima.

Dva potresna pisma

VRŠNJAČKO NASILJE Dječak u školi kod Koprivnice izložen napadima, majka objavila odvratna pisma koja su mu upućena

Jedna je majka sa šireg koprivničkog područja na svojem društvenom profilu objavila potresno iskustvo - vršnjačko nasilje koje proživljava...