18.5 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Podravka u gostima svladala Hypo

100930-hypo-mU 6. kolu Regionalne lige u Beču, u Maria Enzersdorfu, u četvrtak navečer Hypo – Podravka Vegeta igrali su 27-33 (17-15), pobjeda Koprivničanki. Hypo nije nastupio komletan, ali tko pita!

Istini za volju, ima primjedbi na organizaciju. Nije bilo delegata, a možda bi dobro bilo, možda bi malo pomogao slovenskim sucima da uravnoteže kriterij, koji je bio na štetu Podravke Vegete.

Nerado to ističemo, jer suci ne trebaju biti ”krivi, ni pravi” ni u pobjedi, ni u porazu, ali smeta ”balkanski” tretman u prosuđivanju prekršaja, isključenja, sedmeraca.

U početku Podravka je povela s 3-1, Hypo je u 8. minuti imao 6-3, Podravka je povela 8-9 u 14. minuti, potom se igralo gol za gol, pa je izjednačeno bilo u 20. minuti (11-11), 21. (12-12) i do poluvremena više ne. Završilo je u korist domaćina. Jelčić je skidala zicere, ali je tu i tamo pao neki gol ”z goric” i krila.

U 2. poluvremenu Hypo je vodio do 45. minute (24-23), da bi Podravka izjednačila u 46. i u 48. minuti povela s 24-25, a onda je samo nadograđivala vodstvo, jer je bila spremnija i raznovrsnija ekipa. Hypo je ”pilio” oko zone bez ikakva rezultata, a pogotov kad je na gol stala Žderić i pohvatala puno lopti, a kad ju je na sedmercima odmijenila Jelčić, onda je i ”Jela” skidala, pa i obranila udarac nakon odbijene lopte.

Neven Hrupec u 58. minuti poslao je pričuvne snage, pa je i Pongrac zabila gol, a i oporavljenica Tatari, koja je igrala samo jedno poluvrijeme, dala je gol. Međutim, oba krila, i Zebić i Gaće, stvarale su čuda. Doista je nepravedno što proglašavamo jednu igračicu, jer su obje cure bile – najbolje!

K njima treba pridodati Jelčić i Žderić na golu. Kožnjak je imala nekoliko izvanrednih poteza, Pasičnik iznenadnih udaraca, Pušić, Petković i ostale pridonijele su pobjedi. Gledatelja je bilo malo, ali su bili bučni i korektni. Südstadt je ipak na periferiji Beča.

Nije važno u kojem je sastavu igrao Hypo, jer ni istrčali sastav bez Do Nascimento i drugih, bio je respektabilan i doma. Važno je da je, ako je, Podravka Vegeta dobila samopouzdanje, a Hrupec u prvenstvenim susretima s Umagom i Lokomotivom može mirno uvježbavati i već raditi projekciju iduće nedjelje, kada zapravo sve počinje. Krim Mercator u Koprivnici! U sjeni popularnosti muškog rukometa (Čitaj: Zagreba) slijedi žensko rukometno ludilo.

UTAKMICA 6. KOLA REGIONALNE LIGE

HYPO NÖ – PODRAVKA VEGETA 27-33 (17-15)

MARIA ENZERSDORF – BSFZ Südstadt. Gledatelja: 200. Suci: Robert Krašna i Tomo Vodopivec (Slovenija). Delegat WRHL-a: nitko!

HYPO NÖ: Najgato (11+1), Topić (2+0); Plach 4, Lerant 5(2), Matushckowitz 6(3) Cararo 3, Dedić 1, Riesenhuber, Mauler, Ivančok 1, Ramsender, Doppler 2, Thurner, Goričanec 2, Kasier 1, Flöck 2. TRENER: Martin Matzuschkowitz.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (9+1), Jelčić (10+1); Čović, Kožnjak 3, Pongrac 1, A.M. Beljo, Petković 3(1), Zebić 9(2), Gaće 7, Milanović Litre, Poljak, Pasičnik 4(1), Tatari 1, Nikčević 1, Pušić 4. TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Hypo Nö 9(5), Podravka Vegeta 5(4).

ISKLJUČENJA: Hypo Nö 2 minute (Dedić), Podravka Vegeta 12 minuta (Milanović-Litre, Nikčević 2+2, Tatari 2 i 2 minute umjesto trenera Hrupeca).

IGRAČICA UTAKMICE: Maja Zebić (Podravka Vegeta).

Nova smrt na cesti

UŽAS Poginula jedna osoba u nesreći između Koprivnice i Đelekovca, auto slupan, bicikl na prometnici

Kako doznajemo s mjesta događaja, jedna je osoba poginula u teškoj nesreći koja se oko 22 sata dogodila na...