11.3 C
Petak, 26. travnja 2024.

Podravka Vegeta lako sa Zametom, 35:19
P

U rutinski odrađenoj utakmici, uz vrlo dobre pojedinke u polju (Damnjanović 7 golova, 9 asistencija, Pušić-Koroljević 8, a Gaće 5 golova) Podravka Vegeta pobijedila je u 6. kolu 1. HRL ekipu Zameta iz Rijeke 35:19 (22:12).

Ekipa Zameta je ostavila (ispod)prosječan dojam, osim golmanica (Strukar 7 obrana, Vučić 4, a u 4 minute nastupa Šegota 1) te Bunić. Ne može joj se odreći želja, ali nemoć pred jačom obranom kompenzira se dosadnim dodavanjem oko zone.

I Podravkina golmanica Žderić imala je dosta obrana, 19, ali je primila i dosta golova. Jelčić je išla tri puta na obranu sedmeraca, bez obrane, a Kapitanović je u 8 minuta nastupa obranila tri lopte.

Povuci-potegni: ne da Milanović Litre prolaz // Foto Ivo Čičin-Mašansker, www.rk-podravka.hrDamnjanović je ”cijela unutra”, odlično igra. Horvat u tonu dosadašnjih nastupa, dobra krila, ostalo je teško ocijeniti.

Suci su sudili slabo, a nije jasno što je gostujući trener bio toliko ražešćen da se okomio i na domaćine: kad su suci opravdano dosudili gaženje crte on je našao razlog Podravkinih poraza u Ligi prvakinja: Zato gubite u inozemstvu, ili tako nešto. A sve se dobro čulo, jer se skupilo jedva 150 promatrača.

Jer suci, valjda, pomažu Koprivničankama da tijesno, s 20 razlike, pobjeđuju preslabo posložene ekipe u 1. HRL. Dok se razlozi vlastitih slabosti traže u drugima, nema napretka u toj, za naše uvjete, preglomaznoj ligi.

UTAKMICA 6. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA – ZAMET 35:19 (18:8)

KOPRIVNICA – Gimnazijska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Tomislav Lipoščak i Marin Pavković (obojica Ogulin). Nadzornik HRS-a: Mijo Barinić (Zagreb).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (18+1), Jelčić (-+0), Kapitanović (3+-); Čović, Kožnjak 3, Pongrac 2, Šenvald, Petković 1, Gaće 5, Damjnanović 7(2), Milanović Litre 3, Dragišić 1, Havić, Tatari 3, Horvat 2, Pušić-Koroljević 8. TRENER: Neven Hrupec.

ZAMET: Šegota (1+-), Strukar (7+-), Vučić (4+0); Brčić 2(1), Plahinek 3, Debelić 1, Toto 1(1), Bunić 4, Tus, Bukvić 1(1), Mičijević 1, Stakonić 3(1), Mateševac, Milinović, Mišurović 3, Zorić. TRENER: Drago Žiljak.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2(2), Zamet 5(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 minuta (Čović, Šenvald, Damnjanović po 2), Zamet 2 minute (Brčić).

IGRAČICA UTAKMICE: Sanja Damnjanović (Podravka Vegeta).

Rezultati 6. kola: Podravka Vegeta – Zamet 35:19, Trešnjevka – Dalmatinka 24:31, Umag – Arena 17:21, Koka – Zelina 22:20, Samobor – Lokomotiva 22:32, Sesvete Agroproteinka – TVIN Trgocentar 30:21. Sinj – Orijent Presoflex 27:25.

Poredak nakon 6. kola: 1- Podravka Vegeta 12 (+125), 2. Lokomotiva 12 (+61), 3. Dalmatinka 8 (+16), 4. Arena 8 (+5), 5. Koka 8 (-3), 6. Sesvete Agroproteinka 6 (-1), 7. Samobor 6 )-15), 8. Trešnjevka 6 (-17), 9. Zelina 4 (+10), 10. Sinj 4 (-22), 11. Orijent Presoflex 4 (-23), 12. Zamet 4 (-23), 13. Umag 2 (-45), 14. TVIN Trgocentar 0 (-68).

Parovi 7. kola 15. listopada: Lokomotiva – Sinj, Orijent Presoflex – Sesvete Agroproteinka, TVIN Trgocentar – Trešnjevka, Dalmatinka – Koka, Zelina – Umag, Arena – Podravka Vegeta, Zamet – Samobor.