19.9 C
Srijeda, 26. lipnja 2024.

Podravka Vegeta pobijedila i Budućnost T-Mobil

Podravka Vegeta pobijedila je i u drugom kolu turnira u mađarskom Dabasu. Ovoga puta, nakon Györa, pao je i drugi sudionik Lige prvakinja, podgorička Budućnost T-Mobil. Podravka Vegeta pobijedila je sa 28:27 (16:14) i tako dočekala 3. kolo na prvom mjestu. U utakmici 1. kola večer ranije: Podravka Vegeta – Györ 35:33, FTC – Budućnost 30:29.

Nakon Podravkinih 3:0 prva nevolja: ruka Bulatović i nos Mirande Tatari ”susreli” su se u nepovoljnim okolnostima po Mirandu. Očito da je strašno boljelo, jer se plač čuo ”do neba”. Ona je, pak, čula da je nešto krcnulo, liječnik je rekao da ne vidi pomak, pa je poslana u bolnicu na slikanje. Podravka Vegeta nastavila je agresivno i bez Tatari i ostvarila prednost od 6:1, pa poslije i 13:6, a onda je Budućnost, pretežito zbog grešaka Podravke u napadu, iz kontri došla na 13:10, a od 25. minute (14:12) držala se na dva razlike. U poluvremenu 16-14. No, čitav sastav ”na životu” i u prednosti držala je Ivana Jelčić na golu, koja je u prvih 30 minuta imala 16 obrana.

U 2. poluvremenu Budućnost je opasno prijetila, pretežito zbog grešaka u napadu. No, neriješiva zagonetka za Jelčić bila je visoka Bulatović s udarcima iz vana. Svejedno je Podravka u 46. minuti vodila s 25:20, kasnije i s 27:22, 28:24, no u 58. minuti bilo je opet samo dva razlike (28:26), a u zadnjoj minuti samo gol (28:27), ali je Podravka Vegeta znalački održala tu malu razliku i pobijedila. U igru nije ulazila Zebić, a Žderić, koja imala jaku upalu zuba, stala je na gol tek za pokušaj obrane sedmerca.

Organizacija tunira je – ležerna. Budućnost je došla u istim plavim dresovima kao i Podravka Vegeta: Ambroš je zaboravila crveni dres, pa su Crnogorke igrale s – markerima, uz nečitke brojeve ispod njih. Nije bilo ni razglasa, kao kad igraju mađarski klubovi, a suci su preblagi u odnosu na oštru igru, povlačenja odostraga, s premalo isključenja. No, publika se odazvala: u subotu na drugoj utakmici više od 600, u nedjelju na drugoj (Györ – FTC) oko 400.

BUDUĆNOST T-MOBIL – PODRAVKA VEGETA 27:28 (14:16)

DABAS – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 250. Suci: Antal Barany i Krisztian Szoloska (obojica Mađarska).

BUDUĆNOST T-MOBIL: Milenković (4+0), Barjaktarović (7+0); Miljanić, Radičević 3, Ambroš 4, Jovanović 5(3), Radović3, Vlahović 2, Kindl-Kovacs 2, Đurović 1, Marković 1, Lazović, Bulatović 6, Knežević. TRENER: Zsiga Gyula.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (-+0), Ungureanu (-), Jelčić (19+0); Kožnjak 1, Đokić 6, Todorovska 6, Lovrak 5, Zebić, Gaće, Franić 5(1), Šerić, Pasičnik 2(1), Bulath, Tatari, Penezić 3. TRENER: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: Budućnost T-Mobil 4(3), Podravka Vegeta 2(2).

ISKLJUČENJA: Budućnost T- Mobil 2 minute (Vlahović), Podravka Vegeta -.

IGRAČICA UTAKMICE: Ivana Jelčić (Podravka Vegeta).