Podravka Vegeta sa Zametom na plus 21

Uz maksimalnu ”upotrebu” svih igračica, osim treće golmanice Žderić, trener Zdravko Zovko je u drugom poluvremenu utakmice 1. kola 1. HRL Zamet – Podravka Vegeta (20:41, poluvrijeme 13:22) trenirao brzinu kombinacija, što je za Zamet bila igra izvan njegovih dosega, pa se od +9 u prvom poluvremenu, razlika ”nabrala” do +21. A to i jest pravi odnos snaga Podravke Vegete i većine ekipa u ovogodišnjem prvenstvu. Podravka Vegeta nastupila je bez Tatari, koja je lakše ozlijedila koljeno na treningu te Đokić, koja također ima nekih poteškoća, ali je putovala u Rijeku i zagrijavala se. Zbog toga su treneri u prvi sastav postavili sve tri golmanice. Kod Zameta nije igrala lakše ozlijeđena Slavica Šuster, bivša Podravkina igračica.
Još o samoj utakmici. U prvom poluvremenu nazabijala se golova iz kontri Todorovska, a vrlo sigurna na golu bila je Jelčić, izuzmemo li golove Linić s krila (4). Kad je Zovko u drugom poluvremenu stavio ponovno u igru Franić, razbio je dilemu o popuni rubrike igračice utakmice, jer Kristina djeluje ”moćno”, kako je to rekao za vrijeme utakmice direktor Podravke Vegete Marijan Domović. Mali repertoar golmanskih vještina u drugom je poluvremenu pokazala i Paula Claudia Ungureanu, a zabila je i gol. Zaigrala je i Zebić (5 golova), korisna je bila Penezić, dobra krila Gaće i Lovrak, vrlo dobro je malu minutažu iskoristila Kožnjak. Bulath 1 gol, a igrale su i Palčić i Šerić.

DUKAT 1. HRL, 1. KOLO
ZAMET – PODRAVKA VEGETA 20:41 (13:22)
RIJEKA – Sportska dvorana Dinka Lukarića na Kozali. Gledatelja: 400. Suci: Veljko Kordić i Hrvoje Mitrović (obojica Zagreb); nadzornik HRS-a Milorad Jeftić (Varaždin).
ZAMET: Rebić (5+0), Gržinić (6+0); Zorić 6, Brčić 1, Vuković 1, Radeljić, Baljak, Džafić, Tintor, Stojković 2, Tus, Linić 4, Vučić 4, Fabijanić 2(1). TRENER: Esad Subašić.
PODRAVKA VEGETA. Žderić (-), Ungureanu 1 (6+1), Jelčić (7+2); Kožnjak 4, Palčić, Todorovska 7, Lovrak 3, Zebić 5, Gaće 4, Franić 8(2), Šerić, Pasičnik 3, Bulath 1, Penezić 5. TRENER: Zdravko Zovko.
SEDMERCI: Zamet 5(1), Podravka Vegeta 2(2).
ISKLJUČENJA: Zamet bez isključenja, Podravka Vegeta 2 minute (Šerić).
IGRAČICA UTAKMICE: Kristina Franić (Podravka Vegeta).

Promjena sustava natjecanja?

Iz HRS-a je u klubove stigao dopis o mogućoj promjeni sustava natjecanja. Dugo je trajalo. Prema prijedlogu o čemu je već raspravljalo čelništvo HRS-a, a o tome se trebaju izjasniti klubovi, na kraju dvokružnog natjecanja igrale bi se ”nogometaške” lige, za prvaka i za opstanak. Opet dvokružno, dakle još 10 utakmica. Podravka Vegeta nema ništa protiv, ali tražit će da se objasni prenose li se svi osvojeni bodovi, za što će se zalagati, jer u suprotnom to je vraćanje na staro i mogućnost da prvenstvo odnese odmoreniji klub, koji ne igra Europu, a klub sa 10 bodova prednosti zbog jednog ili dva slaba dana pobere vrhnje. No, uskoro će se znati ”s koje strane vjetar puše”.