14 C
Četvrtak, 2. svibnja 2024.
PRVA HRL ŽENE

Podravkašice nisu dozvolile reprizu debakla protiv Dugog Sela i nakon lošeg “starta” opravdale su ulogu favoritkinja

Za razliku od prošle sezone, kad su protiv Dugog Sela ostale bez titule prvakinja, nakon lošeg ulaska u susret Podravkašice su se na vrijeme trgnule i počele stavljati stvari na svoje mjesto

Rukometašice Podravka Vegete u petom kolu Prve hrvatske lige u Dugom Selu nisu dozvolile reprizu prošle sezone u kojoj su baš protiv te ekipe praktično ostale bez titule prvakinja te su, nakon slavlja u velikom derbiju protiv Lokomotive, upisale i novu pobjedu, a na kraju su slavile s uvjerljivih 21:31.

Ekipa Ivice Obrvana nije imala dobar ulazak u susret, a Dugo Selo je to iskoristilo i u 15. minuti imalo je plus tri. Ipak, za razliku od prošle sezone Podravkašice su se na vrijeme trgnule i počele stavljati stvari na svoje mjesto. Agresivnijom igrom u obrani i jednostavnijim rješenjima u napadu Podravka je vrlo brzo stigla do izjednačenja, a do odlaska na predah odlijepila se na plus tri.

Svaku nadu u novo iznenađenje Dugog Sela Podravka je “ugasila” na početku nastavka. Podravkašice su nastavile igrati u istom ritmu kao i u završnici prvog poluvremena te su u 39. minuti bile na plus osam čime su osigurale pobjedu. Nakon toga Podravkašice su s pola gasa kontrolirale igru i rezultat, a na kraju su podebljale plus na okruglih deset golova.