20.7 C

Polovičan uspjeh košarkašica Koprivnice

Seniorke Koprivnice odigrale su drugu utakmicu A2 lige sjever i očekivano izgubile od odlične ekipe Brod na Savi. Mlađe kadetkinje nastavile su pobjednički niz, no ovaj puta su teže od očekivanog svladale Radost iz Čakovca.

Seniorke su u prvoj domaćoj utakmici u novoj sezoni A2 lige dočekale Brod na Savi. Okosnicu domaće ekipe čini par juniorki te mlađe kadetkinje, dok gostujuću ekipu čini nekoliko iskusnih seniorki i nekoliko odličnih juniorki i kadetkinja, mahom reprezentativki koje već nekoliko godina igraju A2 ligu. Taj spoj iskustva i mladalačke energije se pokazao izvrsnim, pa kad se još dogodi i odličan šuterski dan kao što je to bilo ovaj puta teško im je parirati. Prvu četvrtinu domaće su bile ravnopravni protivnik, no u nastavku se gostujuća “mašinerija” zagrijala i prednost je samo rasla sve do kraja utakmice. U zadnjoj četvrtini domaće su pokazale da i one mogu, ali uspjele su samo malo smanjiti prilično veliki zaostatak. Iako su neki potajno očekivali pobjedu domaćih, gošće su pokazale da su jedan od glavnih kandidata za prvaka lige i treba im čestitati na prikazanome.

Mlađe kadetkinje Koprivnice // Foto: ŽKK KoprivnicaMlađe kadetkinje Koprivnice ušle su u utakmicu s Radosti oslabljene za par važnih igračica, ali sa stavom “lako ćemo”. Gošće su se došle sportski boriti i ne priznati poraz, a domaće su zamišljale utakmicu kao “Haloween party”: obrana je bila šuplja kao bundeva, napad pun duhova (jedna igra, a četiri nevidljive), “mrtvaca” (zicera) je bilo za izvoz, a trener se skoro pretvorio u “zombija”… Tek u potkraj treće i početkom ćetvrte četvrtine domaće se vraćaju u stvarnost i na kraju rutinski završavaju s 5 koševa razlike (bilo je i 11). Josipa Vrban postigla je 27 koševa, a bez promašenih “zicera” mogla je preko 40. Doroteja Laljek bila je “duh” u prvom poluvremenu, a u drugom je ustala iz “mrtvih” i postigla 14 koševa. Pouka iz ove utakice je izvučena, treba prema svakom protivniku pokazati više respekta i uložiti maksimalni napor od prve minute utakmice da bi se postigla pobjeda.

U sljedećem kolu A2 lige Koprivnica u subotu u 18.30 gostuje u Čakovcu, gdje igra protiv ekipe Radosti. Očekuje se prva ovosezonska pobjeda, ali za to se treba dobro pomučiti.

U Koprivnici se igra međunarodni BCAA (Alpe-Adria) turnir za djevojčice do 15 godina. Koprivnica igra u prvu utakmicu sa ekipom Šibenika u subotu u 15.00 sati, a u nedjelju posljednju utakmicu turnira sa ekipom Croatia 2006 (Zagreb) u 14.00 sati.

Dođite i bodrite naše djevojke!

A2 liga: ŽKK “KOPRIVNICA” – ŽKK “BROD NA SAVI” 54:79 (15:18, 13:27, 8:20, 18:14)

KOPRIVNICA: Lončarek 3, G.Šestak, Bagarić 7, Čehok 12,M.Ilić, Begić 7, I.Ilić 21, Mihalić 4, V.Šestak, Đurkin, Markek, Krišto

BROD NA SAVI: Božić 22, Kolar 6, Poljac, Lazić 9, Drmić 6, Sedlo, Pračuk 12, Pandža Brnić 9, Kolesarić 11, Bešter 2, Rosandić 2

Z14 liga: ŽKK “KOPRIVNICA” – ŽKK “RADOST” 67 : 62 (12:13, 15:21, 20:18, 20:10)

ŽKK “Koprivnica”: L.Jagušić 6, D.Laljek 14, A.Gaži 7, V.Ž.-Henezi, J.Triplat 7, M.Kapetanić, A.Čavljak, Josipa Vrban 27, D.Kovačić 6, A.Car, M.Babić

ŽKK “Radost”: M.Hrkač 14, L.Mikulić, K.Škoda 15, N.Rodek, V.Novak, P.Kranjčec, V.Štrukelj 15, K.Sklepić, S.Zdolec 18, E.Janković, E.Šoltić, N. Valkaj

U Zatvoru je

UŽAS Divljak (62) na cesti premlatio brata (73) i bacio ga u kanal

Zbog divljačkog napada na vlastitog brata Općinsko državno odvjetništvo u Varaždinu provelo je prvo ispitivanje 62-godišnjaka i odredilo mu...