15.3 C
Petak, 10. svibnja 2024.

Polufinale Kupa // Koprivnica “pomela” Imbriovčane, utakmica izgledala kao igra mačke i miša

Trećeligaš Koprivnica županijskom prvoligašu Borcu zabila je čak šest komada. Strijelci za Medenjakovu momčad bili su Horvatinović, Oštrek, Bukovac, Ujlaki i Tucaković, a autogol je zabio Balent. Počasni gol za Borac postigao je Bastašić. Finale Kupa između Koprivnice i Tehničara iz Cvetkovca na rasporedu je već za tjedan dana.

Imbriovčani (crveni) se nisu dobro proveli u Koprivnici // Zvonimir MarkačNogometaši Koprivnice igrat će u finalu županijskog Kupa. U današnjem polufinalnom susretu “potopili” su Borac iz Imbriovca s uvjerljivih – 6:1 (5:0).

Razlika u kvaliteti bila je prevelika, bilo bi i čudno da nije, s obzirom na dva ranga razlike. Vodeća momčad Prve ŽNL nije imala ni trunke šanse protiv raspoloženog domaćeg trećeligaša. Sve je riješeno već u prvom poluvremenu.

Zeleni su poveli u 17. minuti kada je udarac iz kuta, kojeg je izveo Horvatinović, u vlastitu mrežu pospremio Balent. Samo dvije minute kasnije Horvatinović je bio strijelac na dodavanje Munivrane, a već u 35. minuti bilo je nedostižnih 3:0. Oštrek je pucao sa 17 metara i s lakoćom svladao Kolareca. Nakon još jedne pogreške Balenta igrači Vedrana Medenjaka zabili su i četvrti gol. Horvatinović je proslijedio loptu do Bukovca koji puca u praznu mrežu. Tri minute prije odlaska na odmor Ujlaki je zadao još jedan udarac Borcu. I to kako. Uzeo je loptu na svojoj polovici, solo prodorom othrvao se pratnji, stigao pred Kolareca i matirao ga za čistih 5:0.

Na koprivničkom stadionu bilo je 200-tinjak nogometnih fanova // Zvonimir MarkačTrener Imbriovčana Zlatko Andrašić na poluvremenu je u svlačionici ostavio stopere Balenta i Šteingla, igra gostiju nešto se popravila, ali dojam je i da su zeleni ubacili u brzinu niže. U 58. minuti za 6:0 s(p)retno je iskosa s desne strane gol postigao kapetan Tucaković.

Počasni gol za goste u 85. minuti postigao je najraspoloženiji igrač Borca Bastašić, nakon greške obrane zelenih. Utakmicu je pratilo 200-tinjak gledatelja, velik broj njih bili su navijača Borca, dio njih ponijelo je i bubnjeve, ali ovaj put nisu se imali čemu veseliti.

Finalna utakmica županijskog Kupa igra se već u srijedu, 3. lipnja, u 17 sati. Drugi finalist, županijski prvoligaš Tehničar iz Cvetkovca, sudeći prema današnjem izdanju Koprivnice, imat će zaista težak zadatak. No, oni su i ovako napravili najveći uspjeh u povijesti kluba, a najvjerojatnije će oba finalista ići u pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa.

Trener Borca Zlatko AndrašićTrener gostiju Zlatko Andrašić rekao je da su ušli plašljivo u utakmicu i to im se osvetilo.

– Pobijedila je spremnija i bolja momčad. Koprivnica je veliki favorit u finalu i bilo bi čudno da ne osvoje Kup – rekao je on.

Strateg Koprivnice bio je zadovoljan trkom i igrom u prvom dijelu, ali nije onim što su njegovi igrači pokazali u nastavku.

koprivnica borac 013– Cijelo drugo poluvrijeme smo čekali kraj, nismo bili motivirani. Tako se ne može igrati, to loše izgleda. No, nećemo sad žaliti za nečime u tako visokoj pobjedi. Idemo se okrenuti novim izazovima. Već u subotu čeka nas teška utakmica kod Oriolika u Oriovcu i učinit ćemo sve da se s tog neugodnog gostovanja vratimo s tri boda – kazao je Vedran Medenjak i osvrnuo se nakratko i na nadolazeće finale Kupa.

– Dogodile su nam se sad neke ozljede, morat ćemo jako dobro kombinirati da možemo spremni dočekati i tu utakmicu. Favoriti smo protiv Cvetkovčana i siguran sam da ćemo se stići odmoriti od prvenstvenog kola i uzeti taj Kup – istaknuo je Medenjak.

ŽUPANIJSKI NOGOMETNI KUP, POLUFINALE

KOPRIVNICA – BORAC IMBRIOVEC 6:1 (5:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja oko 200. Sudac: Ivan Molvarec. Pomoćnici: Ivan Iveljić i Miodrag Plantak. Delegat: Tomislav Kučina.

KOPRIVNICA: Balala, Tucaković, Vukonić, Takač (od 53. Srbljinović), Martinčić (od 34. Bukovac), Oštrek, Herent, Ujlaki, Munivrana (od 23. Brcković), Međimorec (od 64. Mešnjak), Horvatinović (od 64. Radotović).Trener: Vedran Medenjak

BORAC IMBRIOVEC: Kolarec (od 87. Cvitić), Milošević (od 73. Andrašić), Gaži, Balent (od 46. Fičko), Oršić, Šteingel (od 46. Fajdić), Mujkić, Bastašić, Sušec (od 60. Janković), Kocijan, Bači. Trener: Zlatko Andrašić

STRIJELCI: 1:0 Balent (’17, ag), 2:0 Horvatinović (’19, Munivrana), 3:0 Oštrek (’35), 4:0 Bukovac (’38, Horvatinović), 5:0 Ujlaki (’42), 6:0 Tucaković (’58), 6:1 Bastašić (’85)

ŽUTI KARTONI: ’56 Kocijan