12.6 C
Petak, 3. svibnja 2024.

Poraz Koprivnice u A2 ligi i dvije pobjede mladih košarkašica

Iskustvo i kvaliteta pobijedilo je mladost i perspektivu – tako bismo mogli rezimirati odigranu utakmicu A2 lige ovaj vikend. Naime, u posljednjem kolu jesenskog djela sezone bolja je bila momčad Broda rezultatom 69:46. Unatoč dobrom ulasku u utakmicu te vodstvu nakon prve četvrtine, iskusni dvojac Stilinović – Pehar bio je prejak za domaće mlade košarkašice. Dvije spomenute igračice su kombinirano upisale 51 poen od ukupnih 69 svoje momčadi.

Na terenu su pokazale kako se treba boriti za svoju ekipu, u svaki svoj koš ugradile su i zadnji atom snage i dale svoj maksimum. Ovoga puta domaće nije išao šut, pogodile su samo 18 puta iz 77 pokušaja, što je mizernih 23% uspješnosti. U većem dijelu drugog poluvremena nisu mogle igrati dovoljno agresivno u obrani zbog velikog broja osobnih pogrešaka ključnih igračica, što je rezultiralo lakim prodorima Kristine Pehar čime je rutinski punila koš domaćih. Slijedi novogodišnja pauza koju Koprivnica planira iskoristiti za bolje uigravanje s nadom u bolje igre u nastavku sezone.

U 7. kolu međunarodne Jadranske lige djevojčice do 15 godina ugostile su ekipu iz dalekog Skopja. U nedjelju ujutro odigrana je utakmica u kojoj su domaće, usprkos izostanku ozlijeđenih igračica, uspjele trenerove zamisli sprovesti u većem dijelu utakmice. Nakon odličnog ulaska u utakmicu i vrlo nadahnute igre, u trećoj četvrtini pala je koncentracija, no u zadnjoj je uslijedio “veliki finale”. U napadu se rutinski trošilo vrijeme, a na kraju svakog uslijedio je šut koji je najčešće završio u obruču. Skoro sve domaće igračice bile su danas raspoložene za igru, pa je ovo ekipna pobjeda. Vrijedi istaknuti Doroteju Laljek sa 2 koša (odlična u organizaciji napada i obrani, jako zrela za svojih 12 godina), Josipu Vrban sa 12, Doris Hegedušić sa 13 (zabila tricu sa zvukom sirene za kraj), Valentinu Šestak sa 15 (motor ekipe) i danas najbolju Nikolinu Vida sa čak 32 koša od čega 5 trica. Na početku je bila rezervirana, ali kad se zagrijala bila je nezaustavljiva – danas je bilo „Nikolinje”. Kako bi gošće u Skopje odnijele još ljepšu uspomenu na Koprivnicu Podravka je darovala gošće prigodnim darovima, na čemu iskreno zahvaljuju.

U 6. kolu Z14 lige Koprivnica je rutinski pobjedila ekipu iz Koprivničkih Bregi. Udarna petorka je nametnula od početka žestok ritam i već na poluvremenu je postigla 50 koševa, pa je utakmica otišla u “mirne vode”, a priliku su dobile i “mlađe snage” da bi stekle iskustvo za buduće i zahtjevnije protivnike. Odličnom igrom istakle su se: Jelena Triplat sa 14 koševa (postignutih već do poluvremena i ozljede), Doroteja sa 20 koševa (4×3) i maestralnim vođenjem ekipe, a najbolja je bila Josipa sa 32 koša i vrlo dobrom obranom i skokom. Ovim dvjema posljednjim utakmicama djevojčice su na najljepši način završile prvi dio sezone.

Nastavak košarkaške sezone slijedi već u siječnju, točnije u petak 9. siječnja, kada se u organizaciji ŽKK Koprivnice igra 7. novogodišnji međunarodni turnir „Vrapčići” uz učešće ekipa iz Slovenije, Mađarske, BiH i Hrvatske.

A2 liga: KOPRIVNICA – BROD 46:69 (15:14, 9:15, 6:19, 16:21)

KOPRIVNICA: Lončarek 8, Markek, Bagarić, Čehok 9, Begić 6, Ilić I. 13 (3×3), Mihalić 7 (1×3), Đukin, Šestak V., Krišto, Hegedušić 3.
Trener: Mihael Laptuš, Pomoćni trener: Vedran Vlahović

BROD: Jerković, Majstorović 4, Tunjić L., Bašić 10 (1×3), Hume, Teskera, Rakitić G., Tunjić K., Rakitić A., Petrović 4, Stilinović 22, Pehar 29.

JADRANSKA liga (Z15): KOPRIVNICA – BADEL 1852 80 : 61 (17:6, 22:17, 15:19, 26:19)

KOPRIVNICA: D.Laljek 2, K.Kozolić 2, J.Triplat, T.Baranašić, Kovačić 2, S.Delimar 2, Šestak 15, J. Vrban 12, D.Hegedušić 13 (1×3), Vida 32 (5×3).

Trener: Damir Betlehem

BADEL 1862: M.Atanasovska 3, J.Nikolovska 6, M.Tašulova 10, J.Jazandijevska, J.Petrovska 4, I.Selcova 16, S.Serafimovska 14 (2×3), S.Smilkovska 4, E.Trajkoska 4, S.Cvetinovska.

Z14 liga: BREGI – KOPRIVNICA 52 : 91 (11:20, 15:35, 10:26, 16:10)

BREGI: K.Krstanović, L.Kovačić 12, P.Verjak 5 (1×3), D.Džanko (2×3), M.Vujčić 21 (1×3), S.Glavinić 3, B.Grabušić, T.Ferenčak 3 (1×3), A.Krstanović.

KOPRIVNICA: D.Laljek 20 (4×3), J.Triplat 14, A.Čavljak, A.Gaži 13, M.Kapetanić, T.Kovačić, D.Kovačić 2, L.Jagušić 8, K.Sučević, S.Delimar 2, J.Vrban 32.