16.3 C
Ponedjeljak, 17. lipnja 2024.

UTAKMICA 2. PRETKOLA UEFA EUROPSKE LIGE // Slaven Belupo – Portadown 6:0 (3:0)
U

Slaven Belupo u svom prvom ovogodišnjem nastupu u Uefa Europskoj ligi u 1. utakmici 2. pretkola na Gradskom stadionu u Koprivnici ugostio je sastav Portadowna iz istoimenog grada u Sjevernoj Irskoj. Ostvario je sigurnu pobjedu. Zabio je šest, nije primo ni jedan gol. Rezultat 6:0 (3:0) dovoljan je i za uzvrat idućeg četvrtka u Sjevernoj Irskoj, a i za plasman u 3. pretkolo.

Prvi napad, Maras je centrirao, a loptu je u gol pospremio domaći branič Garry Breen. U 45. sekudni 1:0 za Slaven Belupo. U 7. minuti Rodić je imao posla nakon napada i udarca gostiju s lijeve strane.

I u 13. minuti već je bilo 2:0. Opet je Maras nakon dobacivanja Batarela nabacio s lijeve strane, a pred golom skočio je Bušić i zabio za 2:0.

U 30. minuti prekid zbog sudačke odluke da se igrači osvjerže uz aut liniju. Premoreni, valjda, od pola sata igre, popili su vodu i nastavili igrati. Raspoloženje na stadionu je dobro, publike je pljeskala ovoj odluci. Neki zbog vica, neki zbog čuden situacije, koja je, međutim, rergulirana pravilima i nije prvi puta ni u Europi, ni na Gradskom stadionu u Koprivnici. Gosti su slabašan suparnik i uz malo više pažnje, nije prepotentno, Slaven Belupo već seu prvih pola sata mogao raspitivati o suparniku u 3. pretkolu.

KOMBINACIJA RAK-MARAS-BUŠIĆ – 3:0

u 33. minuti Slaven Belupo nas demantira: nisu stali. Rak je ubacop na lijevo agilnom Marasu, koji je opet centrirao za gol: nabacio je u šesnaesterac, opet je skočio Bušić i glavom zabio za 3:0. U 36. minuti Vugrinec i Rak bili su u situcaiji za gol, ali je Bušić zasmetao Vugrincu. Kako je sve to izgledalo na terenu do 39. minute, izgledno je bilo da će pasti još golova.

Braniff i Leckey pokušali su u 44. minujti, Bio je to dobar prodor po desnoj strani, Braniff je nabacio, Leckey pucao pokraj Rodićeve desne stative.

Nakon produžetka od minute i još jedne prigode Portadowna poluvrijeme je zavrošilo vodstvom Slavena Belupa od 3:0.

DRUGO POLUVRIJEME – POČELA ”GOLIJADA’ NIKOLE RAKA

Murray je nakon pet minuta igre dobio žuti karton, prvi na utakmici, a Mackle je zaprijetio s desne strane, pucao je sasvim iskosa, ali i pokraj Rodića i pokraj gola.

U 56. minuti krasan gol: Delić je nabacio s lijeve strane, a Rak je porihvatio loptu na lijevoj strani na rubu šesnaesterca i iz voleja opalio (lijevom) nogom u suprotni ugao nemoćnog sjevernoirskog golmana McArdlea. Slavenovi napadi se nižu i gol ”visi” u zraku.

U 62. minuti Rodić je nogom izbio loptu ispred svoga gola i napadača gostiju. U 59. minuti obavljena je izmjena Bušić-Šaban, a u 64. Vugrinec-Grgić i Murray-O’Hara, a gosti su opet opasno priprijetili. Po našoj računici četiri puta u dotadašnjem toku utakmice. Gdje je bila obrana?.

RAK ZABIO I DRUGI, PA TREĆI GOL – ZA 5:0 I 6:0

Slaven Belupo pokazivao je ”glad” za golovima. I u 72. minuti bilo je 5:0, Asistent opet Alen Maras, a  Nikola Rak postigao je svoj drugi gol na utakmici, i tako ”poravnao rezultat” s Tomislavom Bušićem, koji je također zabio dva, a u 59. ga je odmijenio Šaban.

No, Nikola Rak nije stao. U 80. minuti na asistensiju Pilipovića postigao je i svoj treći gol za 6:0 i tako postigao klasični hat-trick, tri gola zaredom. Tako je i dobio epitet igrača utakmice, a epitet najkorisnijeg igrača nosi Alen Maras sa četiri asistencije za gol, od kojih je jedna bila na protivničku glavu, ali je lopta završila u golu.

Slaven Belupo je i dalje napadao. Talijanski sudac (nema prigovora na njega) produžio je utakmicu za tri minute, Slaven Belupo i dalje je ”gurao” loptu prema golu, ali sama nije htjela u gol. Kao da je i njoj bilo dosta 6:0.

A tako je i ostalo.

UEFA EUROPSKA LIGA 2. PRETKOLO 1. UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – PORTADOWN 6:0 (3:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 2500. Sudac: Paolo Silvio Mazzoleni (Italija), pomoćnici: Mauro Tonolini i Fabio Galloni, četvrti sudac: Andrea Romeo.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Purić, Kokalović, Bubnjić (73. Pilipović), Maras –  Batarelo, Brlek – Rak, Vugrinec (od 64. Grgić), Delić – Bušić (od 59. Šaban). TRENER: Roy Ferenčina.

PORTADOWN (4-5-1): McArdle – Gartland, Casement, Breen (od 78. Burns), Redman – Mackle, McCafferty, Murray (od 64. O’Hara), Lecky, McNeill – Braniff. TRENER: Ronnie McFall.

STRIJELCI: 1:0 Breen (autogol 1.), 2:0 Bušić (13.), 3:0 Bušić (33.), 4:0 Rak (56.), 5:0 Rak (72.), 6:0 Rak (80).

ŽUTI KARTONI: Murray (Portadown)..

CRVENI KARTONI:

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Rak (Slaven Belupo).

SLAVEN BELUPO MOŽE IGRATI 3. PRETKOLO U KOPRIVNICI

Uzvratna utakmica igra se u četvrtak, 26. srpnja u Portadownu, a 3. pretkolo 1. utakmica u četvrtak, 2. kolovoza, uzvrat u četvrtak 9. kolovoza. Ovo navodimo stoga, što je tokom utakmice novinarima priopćeno da u slučaju prolata Slaven Belupo može igrati u Koprivnici. Prođe li Osijek, primjerice, ne može igrati na svom stadionu.

Koncert za pamćenje

FOTO/VIDEO Džentlmeni za kraj vikenda punog sadržaja u Pitomači

Koncert popularnih Džentlmena, jednog od najpopularnijih pop-tamburaških sastava, pokazao se kao pun pogodak za sve okupljene na pitomačkom glavnom...