Turistička zajednica grada Koprivnice u suradnji s Koprivničko-križevačkom županijom prezentirala je na Velesajmu u Zagrebu po prvi puta na jednom mjestu paletu proizvoda od koprive.
Kako kažu iz Turističke zajednice, na „Sajmu hrane i zdravog življenja“ proizvodi od koprive izazvali su izniman interes mnogobrojnih posjetitelja pa i izlagača, a Društvo naša djeca je u subotu napravilo degustaciju palačinki s koprivom i džemom s koprivama.
No, direktor koprivničke Turističke zajednice u priopćenju o gostovanju u Zagrebu osvrnuo se i na nedavne kritike koje mu je uputio ravnatelj koprivničkog Muzeja, Robert Čimin, a koje su se ticale povezivanja imena grada Koprivnice s biljkom koprivom i potokom Koprivnica.
– Najstariji poznati podatak vezan uz naš Grad – dokument u kojem se spominje potok Koprivnica (uz kojeg i dan danas rastu koprive), a po kojem je očito (što zdravi razum nalaže) dobio ime i naš grad (ili možda obrnuto što vjerojatno nikada nećemo saznati) jer sigurno potok nije dobio ime po paradajzu ili kukuruzu kojeg u doba nastanka imena potoka nije ni bilo. Pa baš ako neko i ima čvršći dokaz (a zasigurno nema), turizam nije znanost već gospodarska grana u kojoj je dopuštena lepršavost i kreativnost, a koje u „Priči o koprivi“ zasigurno ne nedostaje u inat svim onim koji omalovažavaju i destruktuiraju ovu turistički atraktivnu i jedinstvenu priču i projekt – napisao je Labazan.
Kako navodi, spomenutu “Priču u koprivi” pokrenuo je prije 20 godina, tj. povezao ime biljke s imenom grada Koprivnice, a iz te ideje u suradnji s većinom koprivničkim tvrtkama i obrtnicima proizašlo je desetak originalnih proizvoda i suvenira kao što su pivo, sapuni, vino, rakija, džin, koprivnjaki, kruh, magneti, razne slastice, čokolada, praline, parfem, med, krigle, tjestenina, slikovnice, kobasice, fritule, palačinke, lepinje i drugi.