10.2 C
Nedjelja, 5. svibnja 2024.
prelijep krajolik

Prosenjak, Merc, Radotović i Ljubić istrčali najpoznatiju utrku Slavonije, Papuk trek&trail utrku

U subotu, 25. studenoga 2017. godine, četvero atletičara iz AK Koprivnica trčala su na Papuk trek & trail utrci, najpopularnijoj treking utrci Slavonije u organizaciji Parka prirode Papuk, SRK Baraber extreme teama, Općine Velika i TZ Općine Velika. Navedenom utrkom završila je ovogodišnja treking liga, a okupila je više od 550 trkača iz Hrvatske i susjednih zemalja.

Utrka je bila raspoređena u tri kategorije: Challenger (trek & trail): 28 km/1500 mD+, Active (trail): 18 km/800 mD+ te Light (trail): 8 km/400 mD+. Start utrke bio je iz dvorišta centra za posjetitelje Parka prirode Papuk u Velikoj, a trčalo se po obroncima Papuka kroz prekrasnu, ali orijentacijski i fizički zahtjevu papučku šumu.

Najzahtjevniju stazu, Challenger, istrčao je Zvonimir Prosenjak, te završio na 8. mjestu sa vremenom od 3:04:34.

U kategoriji od 138 trkačica, Active stazu istrčale su Ivana Merc u vremenu 2:33:39 koja je zauzela 14. mjesto i Dijana Radotović koja je završila na 29. mjestu sa vremenom 2.53.56.

U kategoriji od 55 trkača na Light stazi, Zdravko Ljubić zauzeo je 35. mjesto sa vremenom 1:27:11.