6.8 C

Važna pobjeda Slavena Belupa: 2:1 s Osijekom
V

Slaven Belupo u utakmici 31. kola MAXtv Prve lige svladao je u Koprivnici Osijek s 2:1 (1:1) i tako poboljšao izglede za ostanak. Bodovno je izjednačen s Osijekom, 25-25, no u slučaju istog broja bodova na kraju prvenstva Osječani će imati bolji međusobni omjer.

Utakmica između Slavena Belupa i Osijeka bila je izuzetno važna za oba kluba. Osijek je nanizao nekoliko značajnih pobjeda (Dinamo, Lokomotiva, Zadar), dok je Slaven Belupo u velikom (Vugrinčevu) stilu svladao Lokomotivu u prošlom kolu, kao naznaku mogućnosti za iduće susrete. Slaven Belupo nastavio je niz.

Evo kako je tekao susret.

1. POLUVRIJEME 1:1 GOLOVI U 30. I 32. MINUTI

Početak je pružio otvorenu igru, bez izglednih situacija za gol, tek jedno ubacivanje Slavena Belupa s desnestrane u 5. minuti. U 7. minuti Pavić ruši Raka na desnoj strani, malo izvan šesnaesterca. Nakon ubačaja Osijekova obrana je na kratko raščistila. Puno igrača na malom prostoru.

U 10. minuti sitna greška Grgića, ali je Picak bio brži od Vidakovića. Slijedio je pritisak domaćih, u 15. minuti Edson, koji je do tada dobro obavljao posao u obrani, pucao je, ali u ruke Mikulića.
U 17,18, 20. i 23. minuti i Osijek je stizao pred gol Picaka, ali su lopte završavale u autu, odnosno u rukama Picaka.

U kasnijem napadu Slavena Belupa, kad je prijetio Glavina, domaći su reklamirali igranje rukom obrambenog igrača Osijeka, ali sudac, opravdano, nije reagirao, jer je igrača lopta udarila u butinu, pa krenula prema glavi.
Izgledna akcija sredinom 20-ih minuta: Melnjak je oteo loptu Šorši, u trku je osvojio prostor, dodao na desno Vugrincu, koji je vratio loptu natrag na 16 metara, Čanađija je naletio, ciljao, ali je lopta otišla preko gola.
Igra je bila malo živahnija, kao da je nestalo početne sporosti i opreza.

I onda u 2-3 minute pala su dva gola. U 30. minuti 1:0. Poveo je Slaven Belupo. Brlek je uposlio Melnjak, koji je s ruba šesnaesterca s lijeva uposlio u sredini Glavinu, koji je prolazeći Bralića tražio prostor za udarac, a onda se odlučio na dodavanje, Melnjak je prihvatio loptu, fintom složio na travu Jonjića i pogodio mrežu, tj. donji lijevi golmanov ugao.

U 32. minuti Matas se oslobodio čuvara na desnoj strani, ubacio u sredinu šesnaesterca, ispred Picaka loptu je odbio Cesarec na Ugarkovića, kojemu nije bilo teško izjednačiti – 1:1.

Pritisak domaćih u 44. minuti završio je šutom Purića preko gola. Vrlo pokretljivi Brlek, Melnjak i Glavina. Pokušao je i Osijek u zadnjoj minuti 1. poluvremena koristeći malu nespretnost Brleka, ali je lopta završila u autu, a Goran Gabrilo odsvirao je kraj prvog dijela.

Dominik Glavina je asistirao za vodeći pogodak Darija Melnjaka // Foto: Koprivnica.net

2. POLUVRIJEME: SLAVEN BELUPO POVEO JONJIĆEVIM AUTOGOLOM

U drugom poluvremenu nastavljeno je otvorenom igraom, s izglednim situacijama pred oba gola.

U 52. minuti suci su zakinuli Slaven Belupo za korener u jeku napada domaćih. Bralićevo igranje glavom nije uočeno. Ali u 53. minuti već se sve te sitne nepravde zaboravljene. Purić je centrirao s desna, Jonjić je skočio i poslao loptu glavom unazad, a ona je otišla visoko gore i spustila se nisko dolje – u Osijekovu mrežu za 2:1 domaćih.

U 57. minuti strijelac gola za Osijek Ugraković pucao je pokraj gola, u 67. minuti Glavina glavom preko gola, a Ozobić u 69. minuti iz slobodnog udarca dobro, ali u Mikulića.

Kakva gužva na prijelazu 70. u 71. minutu! Delić i Vugrinec nakon nekoliko odbijanja loptu pucali su prema golu, ali je Mikulić bio na mjestu. I Osijek je zaprijetio preko Cesarca u 73. minuti, ali pogodaka nije bilo.
U 80. minuti Brlek je pogođen loptom u glavu nakon slobodnog udarca Osijeka, pa je jedno vrijeme bio izvan igre.

U 85. minuti slatko iščekivanje domaćih: Vugrinec je namjestio loptu na slobodni udarac s 25 metara iskosa. To su distance koje su proslavile Vugu. No, ovoga puta lopta je otišla preko gola.

U sučevom dodatku od tri minute Osijek je pritiskao, a Slaven Belupo uspješno se branio.

I obranio.

Druga pobjeda u nizu na domaćem terenu, Lokomotiva i Osijek, obje sa 2:1. Slaven Belupo izjednačio se bodovno s Osijekom, borba za 8. mjesto, koje jamči siguran ostanak, nastavlja se. U slučaju jednakog broja bodova Osijek će biti u prednosti, jer ima bolju međusobnu gol-razliku, pa će Slaven Belupo u nastavku prvenstva tražiti bod više od Slavonaca.

SlavenOsijek15042014
MAXTV PRVA LIGA, 31. KOLO

SLAVEN BELUPO – OSIJEK 2:1 (1:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 2800. Sudac: Goran Gabrilo (Split). Pomoćnici: Ivica Modrić i Dario Vrabec (oba Zagreb). Četvrti: Saša Fegeš (Nedelišće). Dodatni pomoćni suci: Dalibor Mlakar i Tomislav Bionda (Zaprešić). Delegat: Marijan Klepo (Zagreb). Kontrolor: Šime Vukić (Rijeka).

SLAVEN BELUPO (4-4-2): Picak – Purić, Grgić, Edson, Melnjak – Rak (od 46. Ozobić), Čanađija, Brlek, Delić – Vugrinec (od 90+3 Fuštar), Glavina (od 77. Glavica). TRENER: Elvis Scoria.

OSIJEK (4-1-4-1): Mikulić – Matas, Bralić, Jonjić, Pavić (od 77. Barišić) – Kurtović – Šorša, Glavaš, Ugarković, Vidaković (od 59. Preošević) – Cesarec. TRENER: Tomislav Rukavina.

STRIJELCI: 1:0 Melnjak (30′), 1:1 Ugarković (32′), 2:1 Jonjić (53′, ag.).

ŽUTI KARTONI: Čanađija, Grgić, Melnjak, Ozobić (Slaven Belupo), Jonjić, Matas, Ugarković (Osijek).

IGRAČ UTAKMICE: Dario Melnjak (Slaven Belupo).