Subota, 4. svibnja 2024.
prva hnl

Remi Slavena na gostovanju u Puli, dojam – najpoštenije
R

Uoči utakmice Istra je zauzimala pretposljednje mjesto s 15 osvojenih bodova, jednako kao i posljednjeplasirani Varaždin.

Nogometaši Slavena prošlog su vikenda sjajnim golom Krstanovića pobijedili splitski Hajduk pred svojom publikom što im je donijelo tri vrijedna boda. No, ona neće ništa značiti ako Slaven ne pobijedi i u idućoj utakmici, a to je bila današnja gostujuća protiv Istre u Puli.

Uoči utakmice Istra je zauzimala pretposljednje mjesto s 15 osvojenih bodova, jednako kao i posljednjeplasirani Varaždin. Zaprešićki Inter poražen je danas od Dinama i ostao je na dva boda prednosti, dok je Slaven Belupo bio na sedmom mjestu s osvojenim 21 bodom. Šesta Gorica imala je 10 bodova više. Stipić u ovom susretu nije mogao računati na Etoundija, Radivojevića i Godu. Mjesto u prvih 11 na lijevom boku zauzeo je Davor Lovren.

Već u četvrtoj minuti ‘mrtvac’ za Istru nakon što je Gržan probio lijevi bok i ubacio pred gol gdje Guzina neometano puca, ali nedovoljno jako te Filipović odbija u korner. Korner se pokazao sjajnim jer je Istra odmah zabila za vodstvo. Visoki Paez skočio je pored Glavčića i neometano zakucao za vodstvo Puležana. Već za dvije minute sijevnula je još jedna kontra Isre nakon koje Lončar puca pod prečku, ali Filipović još bolje brani. Bolje je Istra izgledala u prvim minutama utakmice, no Farmaceuti su se ‘sredili’ kako je vrijeme teklo.

Slaven je pucao prvi put u okvir Istrina gola u 23. minuti kada je Krstanovićev udarac glavom lako uhvatio vratar Istre. Prva ljepša akcija Slavena, proboj lijevog boka u 33. minuti, značila je i pogodak. Lovren i Lulić probili su bok, potonji je nabacio, a tko drugi nego Krstanović zabio nogom za 1-1.

U drugom dijelu nastavila se čvrsta borba s malo većom inicijativom Farmaceuta. U posljednjih pola sata ušao je Jeffren, a Slaven je u 66.-oj minuti lijepo prebrojao obranu Istre, no udarac Krstanovića završio je u vanjskom dijelu mreže. Istra je uzvratila kontrom u 74. minuti kada opet Filipović spašava gol i odbija loptu u korner. Milimetri su Istru dijelili od pogotka i u 81. minuti, a Slaven u 84. minuti kada je Lima dao povratnu Glavčiću, umjesto Jeffrenu, što je rezultiralo lakom obranom Čondrića.

Pogodaka više nije bilo, tako da je završilo 1-1. U sljedećem kolu u Koprivnicu dolazi Varaždin, a veliki minus svakako će biti neigranje Krstanovića i Lime koji su pokupili treći žuti karton.

Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, 17.30 sati

Istra 1961 – Slaven Belupo 1-1

Prekrasna!

Sestra Andrea oduševila nas ružičastom haljinom i prekrasnim osmijehom

Danas se održao 7. kongres medicinski sestara u dvorani Domoljub. To je ujedno bila prilika da se medicinske sestre, primalje...