5.1 C
Petak, 19. travnja 2024.
Nepremostiva prepreka

Dinamo je sada s utakmicom više došao Rijeci na jedan bod, trenutačno je na 33, dok je Slaven Belupo ostao na osmom mjestu s mršavih 17 bodova.

Nije Slaven Belupo uspio prirediti iznenađenje protiv aktualnog hrvatskog prvaka Dinama. Iako je domaćin poveo preko Delića, momčadi Zorana Mamića pobjedu su donijeli Taravel i Henriquez.

Prije samog početka utakmice minutom šutnje odana je počast Vukovaru i svim žrtvama Domovinskog rata. Kao i uvijek kada gostuje Dinamo, koprivnički stadion bio je lijepo ispunjen.

U “kavezu” je svoje mjesto zauzelo oko 150 navijača Dinama, tzv. antimamićevaca, dok je na skroz drugoj strani smješteno bilo 20-ak pripadnika druge frakcije. I jedni i drugi bili su dosta bučni, dok je domaćinu navijanjem podršku davala skupina klinaca iz klupske škole nogometa.

Na stadionu se okupilo mnogo poznatih osoba iz javnog i sportskog života. Na tribini su, među ostalim, bili bivši trener Marijan Vlak i Ivan Bedi, predsjednik zagrebačkog kluba Mirko Barišić, a igru Dinama pratio je i skaut Arsenala, njihova idućeg protivnika u Ligi prvaka, Stewart Houston. Za svoje dečke ovaj put u žutom nije navijao njihov izvršni predsjednik Zdravko Mamić koji se nalazi u pritvoru zbog sumnji u utaju poreza i “pranje novca”.

Statistika je uoči ovog susreta bila potpuno na strani Dinama. U 47 dosad međusobnih ogleda u prvoligaškom društvu, Dinamo je upisao čak 34 pobjede, a farmaceuti su slavili u samo pet utakmica, od čega četiri puta u Koprivnici. Od ukupno osam remija sedam ih je dosad bilo u Koprivnici. Zadnju pobjedu Slaven Belupo upisao je još 2008. godine, i to na domaćem terenu.

Nakon dominacije Dinamovih igrača u prvom dijelu susreta, pao je pogodak, ali u njihovu mrežu. Igrala se 40. minuta. Brlek je odigrao Križmana, koji je netom prije zamijenio indisponiranog Ozobića, a ovaj je odlično podvalio za kapetana Delića kojem nije bilo teško s ruba šesnaesterca poentirati kraj nemoćnog Eduarda.

Slavlje domaćih simpatizera nije dugo trajalo. Samo četiri minute kasnije ubacio je Pivarić s lijeve strane, nesigurnom Rozmanu ispala je lopta iz ruke, a u praznu mrežu loptu je poluškaricama poslao Taravel. Katastrofalna pogreška domaćeg vratara.

Već u 55. minuti preokret u Koprivnici. Pjaca je znalački odigrao Henriqueza, koji je izbacio svog čuvara i poentirao s 12-13 metara.

U 65. u brzoj kontri bio je Soudani, ali najprije mu je, kada je na drugoj strani tražio svog suigrača, na trenutak loptu uzeo Međimorec, a potom mu je udarac obranio Rozman.

Ubacio je tada domaći trener u igru Savića. Napadačkom igrom pokušao je osvojiti barem bod, ali nije im išlo. U 77. minuti čak je Dinamo umalo povećao vodstvo preko Pivariću, ali spreman je bio Rozman.

Križman je u 85. minuti pucao iz daljine, ali od nekog od Dinamovih braniča lopta je otišla u korner.

MAX TV PRVA LIGA, 17. kolo

SLAVEN BELUPO – DINAMO 1:2 (1:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 2000. Sudac: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek). Pomoćnici: Conjar i Barišić. Četvrti: Bel. Delegat: Čilić. Nadzornik: Vuk.

STRIJELCI: 1:0 Delić (’40, Križman), 1:1 Taravel (’44), 1:2 Henriquez (’55, Pjaca)

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rozman – Purić, Galović, Međimorec, Štiglec (od 66. Savić) – Paracki, Crepulja, Brlek (od 51. Jambor) – Delić, Ejupi, Ozobić (od 39. Križman). TRENER: Željko Kopić.

DINAMO (4-2-3-1): Eduardo – Pinto, Sigali, Taravel, Matel – Goncalo, Machado – Hodžić (od 18. Pjaca), Rog (od 79. Ćorić), Pivarić – Henriquez (od 57. Soudani). TRENER: Zoran Mamić.

ŽUTI KARTONI: ’48 Križman (Slaven Belupo); ’76 Goncalo, ’89 Taravel (Dinamo)