7.4 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Rukometno SP juniorki u Koprivnici: Mađarska uz puno problema svladala Portugal
R

Treći dan Svjetskog juniorskog prvenstva za rukometašice u Koprivnici donio je niz veoma zanimljivih utakmica. U današnjim ogledima snage su odmjerile reperezentacije Mađarske i Portugala, Francuske i Švedske te Japana i DR Kongo.

U prvom susretu dana Mađarska se dosta namučila kako bi upisala i treću pobjedu na prvenstvu. Portugalke su se dobro borile do posljednje minute, a iako je u drugom poluvremenu mađarska ekipa vodila s pet golova razlike, na kraju su slavile samo s jednim golom prednosti (21:20).

Drugi susret trećeg dana bio je sraz aktualnih svjetskih juniorskih prvakinja (reprezentacije Švedske) i viceprvakinja (reprezentacije Francuske). Cijelo prvo poluvrijeme ekipe su bile izjednačene, dominacija se konstantno mijenjala, no nekoliko minuta prije kraja koncentracija Šveđanki popušta i u drugo poluvrijeme ulaze s tri golova zaostatka (12:9). Unatoč dobroj igri švedskih igračica, utakmica je završila u korist francuske reprezentacije rezulatatom 28:23.

Japan je u trećoj utakmici ostvario pobjedu protiv reprezentacije DR Konga. Nakon prvih trideset minuta ekipa Japana vodila je rezultatom 16:10, da bi na kraju završila rezultatom 30:27. Japanu, čija je najefikasnija igračica utakmice bila Haruno Sasaki sa sedam pogodaka, ovo je prva pobjeda na ovom prvenstvu.

Od igračica najviše su se istaknule Mvita Julie Betu iz DR Kongo sa deset postignutih pogodaka Monica Soares iz Portugala sa osam pogodaka, a od vratarki posebno je bila učinkovita Blanka Biro iz Mađarske (46.9%).

Četvrto kolo prvenstva igra se u četvrtak, 3. srpnja prema sljedećem rasporedu: Francuska i DR Kongo u 16:00, Švedska i Mađarska u 18:15, a Portugal i Japan u 18:30 sati. Ulaznica (10 kuna) vrijedi za sve utakmice, a možete je kupiti na www.ulaznice.hr ili na ulazu u Gimnaziju “Fran Galović”.

Kako dobar look! Sviđa nam se sve na njoj, hlače i jakna su top, a jedan detalj obara

Iako je subota prošla u znaku sivih oblaka, sramežljivo sunce u prijepodnevnim satima pokazalo je svoju moć i "namamilo"...