16 C

Šah // Marko Đukin peti na Kadetskom prvenstvu Hrvatske
Š

Na Kadetskom prvenstvu Hrvatske u šahu koje je ove godine održano u Splitu nastupilo je šest koprivničkih šahista.

Najbolji rezultat ostvario je Marko Đukin iz Šahovskog športskog kluba Podravka koji je kategoriji do 15 godina zauzeo odlično peto mjesto, što je njegov najbolji dosadašnji rezultat. U ovoj iznimno jakoj kategoriji nastupila su tri natjecatelja iz Zagreba i Rijeke sa titulom majstorskog kandidata.

U najmlađoj kategoriji do 9 godina uspješan je bio i Matej Zadro iz Šahovskog športskog kluba Koprivnica koji je osvojio osmo mjesto. Osmogodišnji Matej i nekoliko mlađih članova kluba krajem godine nastupit će na i državnom prvenstvu do 8 godina.

U kategoriji do 11 godina nastupila su tri natjecatelja, od kojih je Lovro Klobučar (ŠŠK Podravka) zauzeo 11. mjesto, Josip Koštić (ŠŠK Koprivnica) 18. mjesto, a Karlo List (ŠŠK Koprivnica) 22. mjesto. Zbog ždrijeba koprivnički šahisti igrali su međusobno u 7. i 8. kolu, čime su im u odlučujućem trenutku bile umanjene šanse za bolji plasman.

Lovro Koštić nastupio je u kategoriji do 13 godina, te je natjecanje završio na 31. mjestu.

Marko Đukin i Matej Zadro ostvarili su mogućnost natjecanja na Europskom prvenstvu za mlade koje se ove godine održava u Poreču krajem rujna, a što će ovisiti o financijskim mogućnostima kluba.

Mlade šahiste za državno prvenstvo pripremali su Stjepan Kamenečki, Marina Videković i Jurica Srbiš.