15.1 C
Petak, 19. travnja 2024.

Sjajna predstava Farmaceuta i važna pobjeda protiv Lokomotive, dva gola Vugrinca
S

Odličnu utakmicu odigrao je Slaven Belupo protiv Lokomotive. U potpunosti je nadigrao trećeplasiranu momčad MAXtv Prve lige i zasluženo osvojio vrijedne bodove te se odmaknuo od klubova na začelju ljestvice.

Gosti praktički nisu stvorili pravu priliku, što je nakon utakmice priznao i njihov trener Ivković. Ante Čačić bio je zadovoljan prikazanom igrom i osvojenim bodovima protiv jakog suparnika, te je izrazio vjeru da će njegova momčad biti sve bolja.

Farmaceuti su poveli u 30. minuti kad se u gužvi pred vratima Lokomotive najbolje snašao Marko Mirić, koji je iz drugog pokušaja uspio matirati vratara Slugu.

Početkom nastavka na 2:0 povisio je Muzafer Ejupi, novi Slavenov napadač kojeg je poslužio Brlek nakon lijepe akcije Delića i Ozobića.

U 64. minuti Mrčela je spasio čisti pogodak Mirića, izbio je loptu s gol-crte, a u završnici susreta s dva pogotka konačni je rezultat postavio neuništivi Davor Vugrinec.

Igrao je od 75. minute umjesto Ejupija, a prvi put je mrežu zatresao u 83. minuti kad mu je asistirao Ozobić. Drugi gol zabio je samo minutu poslije, kad je iskoristio Mamićevu pogrešku i pokraj Sluge pogodio za 4:0. Bili su to njegov 145. i 146. gol u HNL-u.

Imali su Farmaceuti još nekoliko dorbih prilika i akcija, a oduševljena ih je publika ispratila dugim pljeskom.

U sljedećem kolu Slaven Belupo gostuje u Zadru.

MAXTV PRVA LIGA, 25. KOLO

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA 4:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 600. Sudac: Bebek (Rijeka).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Kardum – Purić, Grgić, Fuštar, Delić – Crepulja, Paracki (od 89. Jambor), Brlek – Ozobić, Ejupi (od 75. Vugrinec), Mirić (od 81. Mišić). TRENER: Ante Čačić.

LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Sluga – Bartolec, Mrčela, Prenga, Bručić – Leko, Begonja (od 69. Mamić) – Gržan, Rukavina, Kolar – Marić (od 55. Ceraj). TRENER: Tomislav Ivković.

STRIJELCI: 1:0 Mirić (30), 2:0 Ejupi (47), 3:0 Vugrinec (83), 4:0 Vugrinec (84).

ŽUTI KARTONI: Prenga (53 – preoštar start), Paracki (58 – preoštar start), Bručić (71 – preoštar start).

IGRAČ UTAKMICE: Davor Vugrinec (Slaven Belupo).