20.7 C

Slaven Belupo bez iznenađenja u Maksimiru, tri gola Soudanija

Slaven Belupo upisao je u subotu i 20. poraz u 22 prvenstvena gostovanja kod Dinama. Junak pobjede Modrih bio je Alžirac Soudani koji je postigao hat-trick, a gosti su pali bez ispaljenog metka te su i dalje bez pogotka u Maksimiru u prvenstvenim gostovanjima od 2006. godine.

Prvi konkretniji pokušaj odmah u otvaranju utakmice imao je Delić koji je tukao iskosa s lijeve strane, ali je Ježina obranio.

Dinamo je u prvom poluvremenu imao izrazitu prednost u posjedu lopte, gotovo stalno je boravio na polovici suparnika i kružio oko kaznenog prostora.

Slaven se tog pritiska teško oslobađao, teško su njegovi igrači uspijevali spojiti dva-tri dodavanja, ali Dinamovi pokušaji u početku nisu bili previše opasni.
U 9. minuti Halilović nije uspio iznenaditi Pelina, a u 14. Soudani tuče izravno u Slavenovog vratara. Nešto konkretniji bio je Halilović u 17. minuti, no Pelin je loptu odbio u korner. U 23. minuti obranio je Pelin i pokušaj Brozovića.

Delić je u 28. minuti pobjegao po lijevoj strani, no uputio je lošu loptu u sredinu za Glavinu i prilika je propala.

Dinamo je opasno zaprijetio nakon prekida u 35. minuti.nakon ubačaja Halilovića glavom je tukao Ademi, no lopta je otišla iznad grede.

A onda je u 39. minuti Dinamo došao u vodstvo. Brozović je ubacio s desne strane, a Soudani je glavom s pet metara zabio kraj Fuštara koji ga u toj situaciji nije dobro pokrio.

Mogli su Farmaceuti izjednačiti u 45. minuti kad je Brlek imao zicer, izbio je sam pred vratara Ježinu, ali je s ruba kaznenog prostora tukao iznad grede. Prvo poluvrijeme okončao je Čanađija udarcem pokraj vratiju.

U nastavku je Scoria iz igre izvadio Brleka, a umjesto njega na teren poslao Glavicu. Ubrzo je mijenjao i Mamić, Husejinovića je zamijenio Čop.

Na terenu nije bilo značajnijih promjena, Dinamo je i dalje imao veći posjed i stvarao akcije, ali njegovim je igračima nedostajalo preciznosti.

U 57. minuti Brozović je tukao iznad grede, u 63. Antolić pored gola, a u 72. minuti udarac Halilovića obranio je Pelin.

Slaven se tek na trenutke uspio osloboditi pritiska i krenuti prema Dinamovim vratima, ali u tim je akcijama nedostajalo ono završno dodavanje za nekog od napadača.

I dok je kod Slavenovih navijača još tinjala nada da se može doći do pogotka za izjednačenje, Dinamo je povisio vodstvo. Pinto je prošao po desnoj strani i uposlio Soudanija koji je pogodio za 2:0.

Samo dvije minute kasnije Soudani je postigao i hat-trick, nakon ubačaja Brozovića Pelin je izbio loptu ravno do Dinamovog Alžirca koji je iz prve pogodio praznu mrežu.

Slaven je tako ostao bez iznenađenja u Maksimiru te mu preostaje da u sljedećem kolu na domaćem terenu pokuša pobijediti Zadar, a sa zanimanjem će se čekati i rezultat iz Osijeka gdje večeras gostuje Split.

MAXTV PRVA LIGA, 34. KOLO

DINAMO – SLAVEN BELUPO 3:0 (1:0)

ZAGREB – Stadion Maksimir. Gledatelja oko 500. Sudac: Bebek (Rijeka).

DINAMO (4-3-3): Ježina – Pinto, Šimunović, Capan, Pivarić – Brozović, Ademi, Antolić (od 67. Pavičić) – Halilović (od 76. Ćorić), Soudani, Husejinović (od 54. Čop). TRENER: Zoran Mamić.

SLAVEN BELUPO (4-4-1-1): Pelin – Purić, Fuštar, Grgić, Edson – Glavina (od 73. Matoš), Čanađija (od 77. Rak), Crepulja, Delić – Brlek (od 46. Glavica) – Vugrinec. TRENER: Elvis Scoria.

STRIJELCI: 1:0 Soudani (39), 2:0 Soudani (83), 3:0 Soudani (85).

ŽUTI KARTONI: Soudani (61), Antolić (67),

CRVENI KARTONI: -.

IGRAČ UTAKMICE: El Arabi Soudani (Dinamo).

U Zatvoru je

UŽAS Divljak (62) na cesti premlatio brata (73) i bacio ga u kanal

Zbog divljačkog napada na vlastitog brata Općinsko državno odvjetništvo u Varaždinu provelo je prvo ispitivanje 62-godišnjaka i odredilo mu...